Portugalsko nadělilo Severokorejcům sedm branek

Krutým výpraskem skončil pro Severní Koreu zápas s Portugalskem, který prohrála vysoko 0:7. Fotbalisté Portugalska tak udělali výrazný krok k postupu do osmifinále. Šest gólů nasázeli Portugalci do sítě Koreje ve druhém poločase. Severokorejci nekladli vůbec žádný odpor a ještě k tomu dělali velké množství chyb.

Španělská radost

Španělská radost | Zdroj: ČTK

Na začátku utkání hráli sice Severokorejci se soupeřem vyrovnanou hru, ale od úvodní branky, o kterou se postaral nekompromisní střelou Raul Meireles, jakoby přestali úplně hrát.

00:00 / 00:00

Portugalsko vs. Severní Korea

Ve druhé půli se jim jejich pasivita hodně vymstila. V 53. minutě začal gólovou smršť Simao, který zvýšil na 2:0, o tři minuty později se trefil Hugo Almeida a v 60. minutě se gólově prosadil Tiago. Korejce poslalo těchto sedm minut hodně do kolen a vůbec si nevěděli rady s famózní hrou Portugalců, kteří stačili dát ke konci zápasu ještě tři branky.

Tu poslední vstřelil Tiago, který v zápase zařídil dva góly. Portugalci hráli opravdu famózně.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít