Pospěch v Kodani přivítá Čecha s Chelsea

Kdyby se Hans Christian Andersen narodil o půl druhého století později, možná by právě začal psát pohádku o fotbale. A místo loutkového divadla by třeba v Kodani obdivoval kulisy Parken Stadionu. Právě tam se dnes večer uskuteční nejvýznamnější utkání v historii FC Kodaň, a navíc, budou u toho i dva Češi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trénink fotbalové reprezentace. Petr Čech | Foto: Filip Jandourek

"Nemám rád FC Kodaň, je to sice dánský klub, ale nemám ho rád, je umělý, vidí za vším jenom bysnys, já mám rád tradiční dánské kluby," naráží hospodský Norman na krátkou historii klubu, který vznikl sloučením dvou někdejších několikanásobných šampionů země teprve v roce 1992.

Ale i tak není pochyb o tom, že kodaňský FC dosáhl účastí v osmifinále Ligy mistrů velkého výsledku, a po historických zápisech konkurenčního Brondby IF, které bylo v roce 1991 jen pár minut od postupu do finále poháru UEFA, a čtyři roky před tím hrálo čtvrtfinále Poháru mistrů, se jedná o největší dánský úspěch.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pospěch v Kodani přivítá Čecha s Chelsea

"Ano, myslím, že utkání předcházela nejdelší předzápasová příprava, jakou jsme kdy zažili, je to asi dvaadvacáté setkání s novináři před tímto velkým zápasem FC Kodaň, bude to noční show, na kterou už se hodně dlouhou dobu moc těšíme.

Na tento duel se připravujeme od desátého ledna, jen na tento duel, protože jsme hráli jen přátelské zápasy, doufám, že budou mí hráči schopní podat optimální výkon, který musí být ještě lepší než v běžných zápasech, protože Chelsesa má skvělý tým, fyzicky zdatný.

Pokusíme se mít utkání pod kontrolou, i když víme, že to bude hodně obtížné," říká před nejvýznamnějším zápasem FC Kodaň trenér Stale Solbakken, který asi nebude mít problém s tím, aby své hráče do zápasu dostatečně namotivoval. Ostatně dokazují to i slova reprezentačního obránce Zdeňka Pospěcha.

"Samozřejmě, kdo by nechtěl jít dál v Lize mistrů, ale víme, že soupeř je prostě silný a je favoritem tohoto duelu. Budeme se snažit Chelsea znepříjemnit tento dvojzápas a chceme dokázat, že náš postup ze skupiny nebyla náhoda. Samozřejmě se těším na Petra Čecha, Drogbu, Anelku," raduje se na zápas proti Chelsea a tedy i svému reprezentačnímu spoluhráči Zdeněk Pospěch.

Právě Petr Čech nedávno přiznal, že výkony obránce FC Kodaň hodnotil vůbec nejvýš ze všech českých hráčů v tradiční anketě Fotbalista roku. A dnes večer se může ve svém názoru utvrdit. Zdeněk Pospěch by nastoupit měl, přestože byl nedávno nemocný, a přestože mu v létě končí smlouva, což bývá v některých klubech signál k tomu odstavit fotbalistu na vedlejší kolej.

"Pozice je pořád stejná, budu hrát až do konce smlouvy, na můj post tady nikdo jiný není. Bude to stejné jako před rokem," přiznává Zdeněk Pospěch před svým největším utkáním na klubové úrovni, které bylo vyprodané jen během pár hodin, a které uvidí přímo na zhruba čtyřicetitisícovém a kvůli mrazům přikrytém Parken Stadionu, také pár blízkých českého obránce. "Jsem rád, že se někdo přijede na takový zápas podívat."

Jaroslav Plašil, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme