Potlesk na otevřené scéně. Viktoriáni zastoupili v Plzni herce Tylova divadla

Tylovo divadlo a stadion ve Štruncových sadech. Mezi těmito dvěma kulturními objekty je pramalý rozdíl. Oba sídlí v Plzni, tleská se v nich na otevřené scéně a poučený divák už předem tak trochu tuší, jak zábavné představení nakonec dopadne. Herci Tylova divadla mají teď prázdniny, a tak i v sobotu večer vzali na sebe úkol bavit plzeňské obecenstvo fotbalisté.

Utkání 3. kola první fotbalové ligy: Viktoria Plzeň - Baník Ostrava hrané 3. srpna v Plzni. Michal Ďuriš z Viktorie Plzeň (uprostřed) a Nenad Dedič (vlevo) a Benjamin Vomáčka, oba z Baníku Ostrava. | Zdroj: ČTK

Herci plzeňského fotbalového souboru své diváky v nové sezoně doslova rozmazlují. Kdo v utkání zvítězí, by mohli ve Štruncových sadech psát do brožurek, které jsou tu pro diváky připraveny podobně, jako v divadle program.

A když pomineme superpohárovou generálku s Jabloncem, drží si Viktoria před svým publikem průměr vyšší než 4 vstřelené branky na zápas.

„Ve druhém poločase se zápas myslím už jenom dohrával, tam se rozhodlo už v první půli, kdy jsme prohrávali 0:3. S tak silným celkem, jako je Plzeň, se to těžko otáčí, kvalita na její straně byla prostě jednoznačná,“ lamentuje ostravský trenér Martin Svědík nad tím, že ve druhém poločase už nešlo o to, kdo zvítězí. Dohrávalo se jen pro radost vyprodaného stadionu.

00:00 / 00:00

Reportáž Jana Kaliba z vítězného utkání Plzně nad Baníkem ve Štruncových sadech

Přitom ještě na jaře tu Baník dokázal uhrát remízu. Na začátku nové sezóny je ale Plzeň uvolněnější a zdá se, že i silnější. A její hráči, z nichž většina hraje dva zápasy týdně, velice dobře fyzicky připravení, což je ironicky řečeno oblíbené téma kouče Pavla Vrby.

„Jsem rád, že jste si všimli, že tempo bylo celý zápas slušné, aspoň nikdo nebude říkat, že nemáme kondici… Já si z toho samozřejmě dělám srandu, ale samozřejmě jsem rád, že jsme i v tomto počasí to tempo udrželi. Na druhou stranu, i Baník se snažil a tempo udržel. Obě mužstva to ve velkém horku zvládla na vysoké úrovni,“ říká trenér Vrba po vítězství 4:0.

Jaké tempo nasadí plzeňský tým v utkání, do kterého bude za tohoto stavu už nastupovat, uvidí Štruncovy sady ve středu v odvetě 3. předkola Ligy mistrů proti estonskému Kalju.

Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít