Pozor hlavně na Vučiniće, zná největší zbraň protivníka Sivok

Při prvním zápasem baráže o postup na EURO 2012 Černohorci na hřišti ukázali o mnoho méně, než kolik toho před utkáním namluvili. Ani po pražské porážce 0:2 je před odvetou v Podgorici sebevědomí neopouští, i když už jsou o něco pokornější.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na této lavičce může František Komňacký oslavit šedesátiny postupem na EURO 2012

Na této lavičce může František Komňacký oslavit šedesátiny postupem na EURO 2012 | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

Uvědomují si ale, že porazit Čechy o tři góly je úkolem nadmíru složitým a bude hodně záležet na tom, jak se na dnešek vyspaly opěvované černohorské hvězdy z italské ligy. V Praze totiž útočná dvojice Vučinić, Jovetić černohorské fanoušky zklamala.

Když se zrovna nehraje fotbalový zápas, působí okolí stadionku Pod Goricom mírumilovným dojmem a v přilehlých kavárnách život líně plyne. V obchodě s dresy a suvenýry černohorské reprezentace a místního klubu Budučnost potkávám tatínka se synem, kteří mají to štěstí, že na dnešní zápas sehnali vstupenky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Největší pozor si budou fotbalisté muset podle Tomáše Sivoka dát na Mirka Vučiniće

„Byl jsem i na zápase v Praze. Výsledek pro nás není moc dobrý, zklamal mě hlavně Vučinić, tomu se ten zápas vůbec nepovedl. Hrál hodně pod svoje možnosti, umí toho daleko víc, než ukázal,“ vyčítá útočníkovi Juventusu Turín fanoušek Vućeta a jeho malý potomek jen souhlasně přikyvuje.

Ostatně ani samotní fotbalisté Černé Hory by proti takovému hodnocení prvního zápasu zřejmě neprotestovali.

„Musíme hrát mnohem, mnohem lépe, jestli se chceme ještě pokusit postoupit. Víme, že v téhle kvalifikaci jsme vyhrávali jenom 1:0, což by teď nestačilo, ale věříme, že zvládneme zvítězit i větším rozdílem. Bude to samozřejmě těžké, ale věřit tomu musíme, jen tak to můžeme dokázat,“ řekl Radiožurnálu útočník Fiorentiny Stevan Jovetić, tedy druhý muž, na kterého Černohorci nejvíce spoléhají.

Tím prvním je už zmíněný Mirko Vučinić.

„Je to nepříjemný hráč, důležité bude nenechat ho otočit, protože jakmile to udělá, má skvělé vedení míče. Hraje futsalovým stylem, předkopává si balon na malou vzdálenost a když mu po něm sáhnete, udělá kličku,“ popisuje přednosti soupeřovy největší zbraně Tomáš Sivok.

I na tom, jestli se Tomáši Sivokovi a jeho spoluhráčům podaří tyto Vučinićovy kvality podchytit, bude záviset, jestli ještě Černá Hora dokáže přivést českou reprezentaci do úzkých.

Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme