Praha 10 chce koupit tradiční stadion Bohemians Ďolíček

Zastupitelé Prahy 10 se odpoledne rozhodli zachránit fotbalový stadion Ďolíček ve Vršovicích. Městská část areál odkoupí od současného majitele, společnosti Bohemians Real. Znalecký posudek vyčíslil hodnotu stadionu a přilehlých pozemků na 84 a půl milionů korun. To je zároveň pro Prahu 10 hraniční částka za Ďolíček.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalový stadion Ďolíček

Fotbalový stadion Ďolíček | Foto: Bohemians 1905

O budoucnosti Ďolíčku se na úřadu městské části vedla bouřlivá debata. Proti záměru odkoupit celý areál se postavili zastupitelé TOP 09, podle nichž není v intencích městské části kupovat stadion a pak ho dále pronajímat klubu Bohemians 1905. Jde podle nich o nedovolenou podporu podnikání. Navíc prý mají strach, že zastupitelům ODS a ČSSD nejde ani tak o záchranu samotného stadionu, ale o pronájem přilehlých komerčních prostor.

Přehrát

00:00 / 00:00

O jednání MČ Praha 10 referovala ve Zprávách o čtvrté Anna Königsmarková

Názory zástupců TOP 09 samozřejmě vzbudily negativní ohlas u fanoušků Bohemians 1905, kterých bylo přítomno asi padesát. Sálem zněl pískot i sprostá slova.

Praha 10 nyní začne vyjednávat podmínky kupní smlouvy s Bohemians Real a zároveň nájemní smlouvy s klubem Bohemians 1905. Kromě toho zahájí přípravy plánu rekonstrukce stadionu za nejméně 31 milionů korun.

V Ďolíčku hráli dlouhá léta fotbalisté pražských Bohemians, klubu, který dnes vystupuje pod názvem Bohemians 1905. Ten ale kvůli nevyhovujícímu stavu stadionu nastupuje už druhou sezónu ke svým domácím utkáním v Synot Tip Aréně, sídle sousední Slavie.

Jan Suchan, Anna Königsmarková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme