Přál bych si, aby se tu hrála Liga mistrů, říká liberecký Jan Nezmar

Na libereckém stadionu je možná největší zima v celé republice, ovšem zase tam fanoušky často zahřeje kvalitní fotbal. Tamní Slovan díky bezbrankové remíze v posledním zápase s Plzní uhájil první místo v tabulce Gambrinus ligy, a celkově už potřetí za posledních deset let vyhrál mistrovský titul.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalista Liberce Jan Nezmar líbá pohár pro mistra ligy, přihlíží Jiří Štajner | Zdroj: ČTK

Jiří Štajner zažil i historicky první titul Slovanu, ale zatímco v roce 2002 se radoval chvíli po porážce ve vršovickém Ďolíčku díky příznivému výsledku ze souběžně hraného duelu, teď U Nisy to bylo jiné. Duel s Plzní byl v podstatě finálovým zápasem, a žádný jiný nemusel fotbalisty po závěrečném hvizdu zajímat.

„Určitě je lepší uhrát si to sám. Kór ta poslední čtvrthodina už pak uběhla hrozně rychle,“ říká Jiří Štajner, který prý už v zimě, ještě když Liberec ztrácel šest bodů na vedoucí Spartu, tušil, že se bude na konci radovat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Liberečtí hráči si po zisku titulu pochvalovali týmovou soudržnost, Jan Nezmar doufá, že Slovan přivede v příští sezoně do Liberce Ligu mistrů

„Už v zimě jsem říkal jednomu našemu zpěvákovi, že bude po sezoně zpívat na náměstí. Ale říkali jsme si to tak tajně, po pár pivech…“

Bez ohledu na stupeň víry Jiřího Štajnera, liberecká fotbalová jara roku2002 a2012 jsou si hodně podobná, v obou případech Slovan v zimní přestávce výrazně ztrácel na pražskou Spartu, a manko přesto dokázal zlikvidovat. Možná s tím rozdílem, že tentokrát byla jeho forma stálejší, což byla zřejmě největší síla celku z Podještědí oproti konkurentům.

„Myslím, že celou dlouhou dobu měli všichni fazónu, ať už naši reprezentanti Theo se Štajnerem, Tomáš Janů hrál výborně, Honza Nezmar, Michael Rabušic dával důležité góly, společně se Šuralem přišli z Brna a výborně spolupracovali. Všechno zapadalo tak, jak mělo. K tomu Michal Breznaník, který byl na levé straně neudržitelný. Celý tým pasoval tak, jak měl, a zvládl to až do konce,“ myslí si liberecký záložník Lukáš Vácha, který má navíc to štěstí, že si titul nadělil ke svým třiadvacetinám.

Liberecký fotbalista Jan Nezmar se raduje ze zisku mistrovského titulu | Foto: ČTK

„Asi bych byl trochu hlupák, kdybych si to sám nedal, je to krásný dárek, nikdy jsem nic takového nezažil.“

Ale dárek je to pochopitelně i pro ty, kteří narozeniny nemají. Třeba pro Jana Nezmara, který jakoby si to nejhezčí schovával až na závěr kariéry. Loni dal stý ligový gól, teď by ještě rád bojoval o Ligu mistrů.

„Teď nevím, jestli když o ni budeme bojovat, budu ještě na hřišti nebo ne. Ale pořád platí, že bych si moc přál, aby se tu Liga mistrů hrála. Vloni jsem pozorně sledoval Plzeň a záviděl jsem jim to, i samozřejmě hodně přál. Věřím, že máme na to, abychom se o podobný kousek pokusili,“ přeje si jeden z nejzkušenějších fotbalistů Liberce Jan Nezmar.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme