Přátelské gesto fanoušků Borussie. Po útoku na klubový autobus nabídli soupeřům nocleh

Fanoušci Monaka přijeli do Německa jako soupeři a fotbaloví rivalové. Místo toho ale v Dortmundu vznikla spousta nových přátelství. Po útoku na klubový autobus a odložení čtvrtfinálového zápasu Ligy mistrů totiž fanoušci Borussie ukázali velkou solidaritu a pozvali hosty z Francie do vlastních příbytků na večeři i nocleh.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci Borussie nabídli soupeřům přespání, místo zápasu vznikla nová přátelství

Fanoušci Borussie nabídli soupeřům přespání, místo zápasu vznikla nová přátelství | Foto: Twitter

„Drazí fanoušci Monaka, pokud sháníte ubytování v Dortmundu, sledujte hashtag #BedForAwayFans (Postel pro fanoušky hostí, pozn. red),“ objevilo se jen krátce po oznámení odložení čtvrtfinálového zápasu na twitterovém účtu Borussie a rozjela se vlna solidarity.

Do Německa totiž na čtvrtfinále dorazily tisíce fanoušků z Francie, kteří noc navíc v Dortmundu neměli v plánu a narychlo řešili, kde přespí. V tu chvíli se ozvali jejich soupeři z tribun Borussie.

Autobus fotbalistů Borussie Dortmund zasáhly tři výbuchy. Podle policie šlo o cílený útok

Číst článek

Twitter se najednou začal hemžit desítkami nabídek. Někdo nabízel dvě místa na přespání v nedalekém Essenu, další jen několik minut chůze od stadionu. Objevily se nabídky s pěti i deseti místy na přespání.

Francouzi a Němci se začali velmi rychle domlouvat a místo na fotbalovém stadionu trávili ěas v užších společnostech. Hostitelé se často podělili nejen o gauče na přespání, ale i o večeři či několik lahví piva či vína. Fanoušci dvou soupeřů pak často u televize společně sledovali zbylý čtvrtfinálový zápas, ve kterém si Juventus poradil s Barcelonou.

Iniciativa Bed for away fans vzbudila na sociálních sítích obrovský ohlas. Ukázala, že fotbal má fanoušky v první řadě spojovat. I ve chvílích, kdy byli v šoku z napadení vlastního týmu si v Borussii našli čas pro solidaritu se soupeřem, a získali nejen nové přátele, ale uznání z celého fotbalového světa.

Ve středu v podvečer se už sejdou na stadionu, tentokrát v jiných sektorech. Zápas Borussie s Monakem byl odložen na 18.45. V domácí sestavě bude určitě chybět krajní bek Bartra, který se po útoku na autobus musel podrobit operaci, střepy mu poranily ruku. Při útoku byl zraněn také jeden policista, utrpěl akustické trauma a šok.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme