Pražská Slavia slaví první výhru v novém ročníku Gambrinus ligy a hned 5:0

Až v předehrávce 5. kola fotbalové Gambrinus ligy získala první vítězství v nové sezoně Slavia Praha. V Edenu totiž porazila nováčka Zbrojovku Brno 5:0. První tři body pro výběr Petra Rady vystřelili Škoda, Zmrhal, Latka a dva zásahy zaznamenal kapitán Kisel.

Utkání 5. kola první fotbalové ligy Slavia Praha - Zbrojovka Brno 23. srpna v Praze. Hráči Slavie se radují z gólu, zleva střelec gólu Karol Kisel, Martin Latka, Jaromír Zmrhal a Martin Juhar | Zdroj: ČTK

Z aktivního vstupu do utkání vytěžili domácí hned po několika minutách nastřelené břevno, bylo to poté, co se do míče opřel záložník Karol Kisel. Varování to ale asi pro Brňany nebylo dostatečné. Skóre totiž otevřel hned v 9. minutě útočník Milan Škoda, když uklidil na zadní tyč hlavou centr od Tusjaka.

Ani po vstřeleném vedoucím gólu ale sešívaní v útočení neustávali a odměnou jim byla trefa kapitána Kisela, který po Škodově sklepnutí prostřelil hostujícího brankáře. Červenobílí pak lehce polevili, zatáhli se více do obrany, ale hrozili z brejků.

Zato Zbrojovka byla evidentně průběhem zápasu zaskočena. Když už se jejím hráčům podařilo uzmout soupeři míč, nebyli sto něco vymyslet a nepřesnostmi Slavii balon zase vraceli. Poločasová přestávka Brnu pomohla, ale ke zkorigování výsledku to nevedlo.

Navíc po jednom z povedených rychlých protiútoků Pražané navýšili svůj náskok. První branku v české nejvyšší soutěži vsítil Zmrhal. Hráči moravského klubu měli svoji největší šanci až v závěru. Šestý rohový kop tečoval hlavou na přední tyči Švancara a Čontofalský jen tak tak odrazí míč k tyči, kde ho ale po závaru dokázali zadáci Slavie odkopnout.

6 136 fanoušků na stadionu v Edenu pak už jen sledovalo, jak se utkání v poklidu dohrává a Slavia si kráčí pro první tři body po 5 zápasech, ale přesto po ojedinělém rohu ještě navýšila své vední na takřka debakl. Kisel poslal míč na zadní tyč, kde hostující hráči nechali volného Latku. Debakl nakonec opravdu přišel i popáté si slávisté mohli zakřičet gól. V nastevní stanovil konečné skóre svou druhou trefou Kisel.

5. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - Zbrojovka Brno 5:0 (2:0)
Branky: 19. a 90.+2 Kisel, 9. Škoda, 69. Zmrhal, 89. Latka. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Štěrba. ŽK: Škoda - Křeček, Lutonský, Lamine. Diváci: 6163.

Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Latka, Hubáček, Juhar - Petrák, Zmrhal - Vošahlík, Kisel (90.+3 Frejlach), Tusjak (90. Čonka) - Škoda (90.+4 Hurka). Trenér: Rada.
Brno: Doležal - Pašek (46. Hyčka), Buchta, Pernica, Husár - P. Mezlík, Zavadil (80. Lamine), Křeček, Lutonský (71. Halaška) - Jurdík, Švancara. Trenér: Čuhel

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít