Pražské derby Slavie s Duklou skončilo bez vítěze, týmy z čela tabulky nezaváhaly

V 9. kole Synot ligy přivítala v pražském Edenu Slavia fotbalisty Dukly a utkání skončilo nerozhodným výsledkem 1:1. Všechny tři týmy z čela tabulky vyhrály, Liberec porazil Bohemians 1905, Sparta zvítězila nad Slováckem a Plzeň v Jihlavě.

Fotbalisté Sparty Martin Frýdek a David Lafata se radují z gólu v utkání se Slováckem | Zdroj: ČTK

Dukla byla v úvodu zápasu nebezpečnější a hned v 5. minutě se dočkala odměny. Přikryl poslal krásnou přihrávku za obranu na rozeběhnutého Krmenčíka a ten svoji druhou šanci v utkání proměnil.

I další "gólovku" Dukly měl na svědomí výborně hrající Přikryl. Po jeho centru měl gól na hlavě Berger, ale Berkovec si s jeho slabým zakončením poradil.

Slavia mohla vyrovnat pět minut před přestávkou. Deli hlavičkoval ale těsně vedle branky a míč jen o kousek utekl dobíhajícímu Škodovi.

Po přestávce se Slavia zlepšila, ale paradoxně mohla podruhé inkasovat. Po střele Miloševiče stálo při červenobílých štěstí, když míč skončil na břevně Berkovcovy branky.

Po hodině hry nejdříve hlavičkoval těsně vedle Latka a pak už se Slavia radovala z vyrovnání. Při standardní situaci se Dukle nepovedla zahrát ofsajdová past a Škoda v pádu prostřelil Radu. I v dalších minutách byla Slavia nebezpečnější, ale další gól už nepřidala.

Týmy z čela tabulky nezaváhaly. Liberec, Sparta i Plzeň si navíc s chutí zastřílely. Nejvíce se o zisk tří bodů strachovali fanoušci Plzně, když Jihlava v závěru zápasu snížila na 2:3. Ale v nastavení pojistil výhru čtvrtou brankou Mahmutovič.

Viktoria je společně se Spartou v čele Synot ligy. Letenští totiž nenechali nikoho na pochybách a už první poločas vyhráli nad Slováckem 2:0. Ve druhé půli vstřelil svůj druhý gól v utkání Fatai a v závěru uzavřel na konečných 4:0 Krejčí.

V Liberci nezvládli Bohemians závěr prvního poločasu, kdy dvakrát inkasovali. V závěru alespoň gólem Schicka zmírnili prohru na konečných 1:3.

9. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - Dukla Praha 1:1 (0:1)
Branky: 63. Milan Škoda - 5. Krmenčík. Rozhodčí: Královec - Moláček, Vlasjuk. ŽK: R. Hrubý - Berger. Diváci: 10 547.

Sparta Praha - 1. FC Slovácko 4:0 (2:0)
Branky: 10. a 72. Fatai, 38. vlastní Diviš, 89. Krejčí. Rozhodčí: Kocourek - Kotík, Nádvorník. ŽK: Frýdek - Hlúpik. Diváci: 7108.

Slovan Liberec - Bohemians Praha 1905 3:1 (2:0)
Branky: 32. Kerbr, 39. Coufal, 74. Pavelka z pen. - 86. Schick. Rozhodčí: Jech - J. Paták, Kotalík. ŽK: Bakoš - Bartek, Jindřišek, Mosquera, Šírl. Diváci: 4875.

Vysočina Jihlava - Viktoria Plzeň 2:4 (0:0)
Branky: 76. Mešanovič, 84. Mišůn - 61. a 77. Ďuriš, 50. Kovařík, 90.+1 Mahmutovič. Rozhodčí: Hrubeš - Wilczek, Pilný. ŽK: Hanuš, Mešanovič, Dvořák - Kučera. Diváci: 3707.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít