Pražské derby vítěze nemělo, Dukla remizovala se Slavií 2:2

Atraktivní duel 14. kola Synot ligy mezi pražskými kluby Duklou a Slavií skončil smírně 2:2. Všechny čtyři góly přitom padly v prvním poločase. Slavia na Julisce dvakrát vedla, ale domácí dokázali pokaždé vyrovnat.

Útočník Slavie Škoda střílí gól po chybě brankáře Dukly Rady

Dukla začala velmi aktivně a nebezpečný byl zejména útočník Beauguel, ale Slavia úvodní desetiminutovku přežila bez úhony. A po čtvrt hodině hry dala z první příležitosti gól.

Po rohovém kopu se dostal míč k Dobrotkovi, který hlavou překonal brankáře Radu. Za deset minut vyrovnal přízemní střelou k levé tyči Rakovanovy branky Hanousek.

Ale Slavia bleskově odpověděla, když obrovskou chybu brankáře Rady, kterému vypadl z rukou centrovaný míč, potrestal Škoda. Dukla ovšem za dalších šest minut podruhé v utkání vyrovnala.

A gólová střela byla podobná jako při první vyrovnávací brance. Tentokrát poslal míč k levé tyči Rakovanovy svatyně po pěkné individuální akci Považanec.

Ve druhém poločase už se 6080 fanoušků na Julisce gólu nedočkalo, i když Dukla zejména v posledních pětadvaceti minutách soupeře hodně přehrávala, ale v koncovce se jí nedařilo.

14. kolo první fotbalové ligy:

Dukla Praha - Slavia Praha 2:2 (2:2)
Branky: 25. Marek Hanousek, 35. Považanec - 16. Dobrotka, 29. Milan Škoda. Rozhodčí: Kocourek - Blažej, Hájek. ŽK: Matěj Hanousek - Baéz. Diváci: 6080.
Dukla: F. Rada - Karavajev, Jeřábek, Štetina, Matěj Hanousek - Marek Hanousek, Gedeon, Považanec (87. Čajič) - Néstor, Beauguel, Jakub Mareš (81. Berger). Trenér: Kozel.
Slavia: Rakovan - Dobrotka, Latka, Bílek, Juhar - Boudjemaa (46. Nitrianský), Baéz, Zmrhal, R. Hrubý, M. Černý - Milan Škoda. Trenér: Beránek.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít