Před důležitou odvetou v EL udržel Liberec proti Bohemians koncentraci

Ligový zápas může být vrcholem sezony, stejně jako nutnou povinností bez většího náboje. A právě ta druhá varianta hrozila všemi nebezpečími fotbalistům Slovanu Liberec. V polovině mezi zápasy play-off Evropské ligy s italským Udine se museli vypořádat s o mnoho lehčím soupeřem. A pražský tým Bohemians 1905 porazili 1:0.

Michael Rabušic (vlevo) z Liberce v souboji s Jakubem Radou z Bohemians

Michael Rabušic (vlevo) z Liberce v souboji s Jakubem Radou z Bohemians | Zdroj: ČTK

V lehce deštivém večeru se na boj Slovanu Liberec s Bohemians Praha 1905 přišlo podívat 5050 diváků. Pravda, zhruba tisícovka fandila klokanům, ale pro domácí to byla asi většinou jen výplň v týdnu mezi dvěma ultradůležitými mači. Podobně na tom mohli být i fotbalisté Slovanu, kteří měli navíc v hlavách vítězství 3:1 ze hřiště soupeře v Evropské lize.

Trenér Jaroslav Šihlavý musel trochu vracet svěřence na zem. "Každý hráč je jiný, ale hodně práce při tom udělají ti zkušení kluci jako Radek Kováč a Zbyněk Hauzr. Tihle borci na ostatní v kabině působí a viděli jste, že hlavně ten první poločas vzali za správný konec."

00:00 / 00:00

Jaroslav Šilhavý a Josef Šural o zápase s Bohemians

To je pravda. V první půli domácí dávali do utkání všechno, bojovali a seč mohli, snažili se dát gól. S motivací potíže neměli. "Možná si řeknete, že je to jenom Bohemka, ale pořád jde o body, o peníze.… Musíte hrát pořád naplno a jenom mě mrzí, že jsme nedali víc branek," říká střelec té jediné - z 41. minuty - Josef Šural.

Trefil se po rychlém protiútoku, který zahájila chyba hostujícího Jana Moravce. Na založení akce ani nebyl potřeba Sylvester Stallone, jak by se mohlo zdát podle přezdívky Michaela Rabušice.

"Rambo vybojoval balon a šli jsme v podstatě tři na jednoho, posunul míč Kolárovi a já myslel, že už bude střílet. Ale vyřešil to výborně a já už to pak měl jednoduché," skromně pravil střelec jediného gólu utkání Slovanu proti týmu Bohemians Josef Šural.

Se svými spoluhráči se teď už může chystat na odvetu Evropské ligy proti Udine.

Tomáš Kohout, Jiří Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít