Před ostatními adepty mám jen malý náskok, říká gólman Vaclík, možný nástupce Čecha

Před aktuálními přípravnými zápasy českých fotbalistů se mluví hlavně o dvou věcech - kdo se ukáže trenéru Vrbovi před nominací na Euro a také o možném konci Petra Čecha po mistrovství Evropy. Gólman Arsenalu naznačil, že od nové sezony už bude nastupovat jen v klubu. A tak se řeší, kdo by ho mohl do budoucna v reprezentaci nahradit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brankář Tomáš Vaclík

Brankář Tomáš Vaclík | Zdroj: Reuters

„Roste tady pár brankářů, kteří by ho mohli nahradit. Na tomhle postu problém asi nebude,“ myslí si jedna z gólmanských legend československého fotbalu Ivo Viktor.

Také mistr Evropy z roku 1976 byl, stejně jako Petr Čech, v reprezentaci dlouho jasnou jedničkou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Roste tady pár brankářů, kteří by Petra Čecha mohli nahradit, říká bývalý fotbalový gólman Viktor

„Mně taky někteří nadávali. Měl jsem to trošku kratší, ale podobné. V brance to bylo jasné, takže bohužel neměli šanci. To se teď opakuje s Čechem. Nemáme prověřené další gólmany a ani nemůžeme, protože každý trenér ho postaví, když je zdravý a když je ve formě,“ dodal Viktor.

Spousta jiných kvalitních brankářů v dobách těchto gólmanských velikánů tak přemýšlela nebo aktuálně přemýšlí, jestli se nenarodili vzhledem k reprezentaci do špatné éry.

„Já myslím, že nejenom já, ale byla tady spousta vynikajících brankářů i přede mnou. A myslím, že to není jenom tady v Česku,“ připomíná jeden z možných adeptů na budoucí jedničku národního týmů Tomáš Vaclík a zmínil třeba španělského Casillase nebo italského Buffona.

Ze současných gólmanů, kteří mají šanci na českou reprezentaci, má právě Vaclík nejvíc startů. I když z pěti zápasů jen jednou chytal v ostrém, v tomto případě kvalifikačním utkání.

„Náskok? Mám pět startů, takže nevím, jestli mám velký náskok. Možná malý náskok ano, ale za rok nebo dva se to může změnit a otočit. Třeba vyletí někdo mladý a já zase budu dvojka, i to se může stát,“ je si vědom Vaclík, který se necítí jako jediný možný nástupce Petra Čecha. Všechny ale bude čekat po elitním gólmanovi těžký začátek v národním týmu.

„Ten začátek je těžký. Já jsem na začátek chytal na stadionu Maracaná v Brazílii před sto tisíci diváky. To byl můj křest. Pelé mi hned dal dva góly. Něco ale (možní nástupci, pozn. red.) odchytáno mají, takže to nejsou úplní zajíci. Buď to vyjde, nebo to nevyjde,“ říká jeden z nejlepších gólmanů české historie Ivo Viktor.

Mirko Vasić, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme