Předseda FAČR Pelta má do utkání v Arménii v trenéra Bílka důvěru

Čeští fotbalisté odletěli ke svému dalšímu utkání světové kvalifikace a aby ještě mohli o postup na šampionát reálně bojovat, musí v Arménii zvítězit. I případná výhra ale nezmění nic na složité situaci a pozici kouče Michala Bílka u národního týmu. To naznačil dnes svazový šéf Miroslav Pelta na ostravském letišti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tenér české fotbalové reprezentace Michal Bílek (vpravo) a kapitán Tomáš Rosický | Zdroj: ČTK

O pozici trenéra Michala Bílka se spekuluje už delší dobu a teď se dá říct, že je to pro něj jedna z nejhorších chvil od té doby, kdy do horkého trenérského křesla usedl. Svědčí o tom i to, že kouč Bílek vůbec poprvé připustil svůj odchod. Úvodní polovina kvalifikace dopadne špatně, ať už bude výsledek utkání v Arménii jakýkoli.

I svazový šéf Miroslav Pelta byl velmi zklamaný z výkonu reprezentace v utkání s Dánskem. K němu se před odletem vyjadřoval.

Přehrát

00:00 / 00:00

Miroslav Pelta mluvil před odletem ke kvalifikačnímu duelu fotbalové reprezentace do Arménie i o trenéru Bílkovi

„Pro nás je to šokem, protože výsledek 0:3 v takhle důležitém zápase je výsledek, který nemůžeme akceptovat. Po zápase na mě byly různé dotazy, všechny úvahy jsem odmítl a každopádně má do utkání v Arménii trenér a jeho realizační tým důvěru."

Jisté je to, že po návratu z Arménie bude Výkonný výbor fotbalové asociace o dalším působení trenéra Michala Bílka jednat, pokud by tým nezvítězil, svolal by svazový šéf Miroslav Pelta mimořádné zasedání.

Jinak by výkonný výbor situaci řešil spíše až na svém běžném jednání, na kterém bude dosavadní vystoupení národního týmu v kvalifikaci analyzovat. Předpokládá se, že totéž bude muset udělat v polovině kvalifikace i trenér Michal Bílek

O odvolání trenéra se mluví dlouhodobě, jednu chvíli kvůli tomu sepisovali petice i fanoušci. Pro setrvání Michala Bílka ve funkci kouče národního týmu jsou ale tři výrazné faktory.

Kouč Michal Bílek měl od doby, kdy se ujal vedení národního týmu, velkou podporu hráčů, ustál éru zkoušení a přes nevalný herní projev měl výsledky v důležitých zápasech. Jako jeden z mála se nebál převzít národní tým ve složitém období, kdy nikdo moc neměl odvahu reprezentaci převzít.

Miroslav Pelta má několik variant

A také bude podstatná i finančí stránka. Asociaci by zřejmě něco stálo předčasné ukončení smlouvy a hodně peněz by určitě spolkl i případný nový kontrakt. Koneckonců i Miroslav Pelta to mezi řádky naznačuje.

„Mám tolik variant, že když nedopadne varianta jedna, tak přijde varianta dvě, varianta tři, protože třeba ty varianty, které se mi rodí v hlavě a nebudu je konkretizovat, tak nejsou jednoduché z hlediska realizace. Přemýšlel jsem i o tom, kdyby se nám nepodařilo zvrátit tu situaci v kvalifikaci, tak jakou cestou bych se vydal. Mám svůj plán, ale ten bych si chtěl nejdřív nechat posvětit výkonným výborem,“ říkal šéf České fotbalové asociace Miroslav Pelta před odletem do Arménie.

Jaroslav Plašil, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme