Předseda FAČR Pelta požádal UEFA o pomoc s řešením korupční kauzy

Předseda Fotbalové asociace České republiky Miroslav Pelta požádal o pomoc evropskou asociaci UEFA v souvislosti s korupční kauzou, která hýbe českým fotbalem už od září, zatím bez viditelnějšího výsledku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Pelta předal informace od šéfa Sparty Křetínského o řízení profesionálního fotbalu protikorupční policii | Zdroj: ČTK

Impulsem k tomu, aby Pelta požádal o pomoc mezinárodní asociaci, byl údajně obrovský tlak, který v celé kauze vytváří zejména majitel Viktorie Plzeň, která je z korupce podezřelá, Tomáš Paclík. Miroslav Pelta to uvedl v pořadu Otázky Václava Moravce na České televizi.

„Rozhodl jsem se pro komunikaci s UEFA, protože jsem nečekal, jak agresivně se povedou jednání. Způsob komunikace pana Paclíka překročil dobré mravy a meze. Něco takového jsem ve fotbale nezažil. Cítím na sebe ohromný tlak,“ řekl šéf českého fotbalu s tím, že UEFA zvažuje konzultace i personální pomoc v podobě disciplinárního inspektora.

Počátek celé kauzy se datuje do letošního září, kdy majitel Sparty Praha Daniel Křetínský předal Miroslavu Peltovi informace o údajném řízení profesionálních soutěží. Předseda fotbalové asociace se vzápětí obrátil na policii. Konkrétní výsledek ale šetření zatím nemá.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme