Předseda fotbalové asociace Pelta předával pohár 'svému' Jablonci

Fotbalisté Jablonce porazili v jednom z nejhezčích finálových zápasů v historii českého poháru Mladou Boleslav až po penaltovém rozstřelu, když v normální hrací době utkání skončilo 2:2. Hrdinů měl napínavý duel v Chomutově víc, ale jen jeden z nich vstřelil vyrovnávací branku a zároveň proměnil poslední vítěznou penaltu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jablonečtí záložníci Jan Kopic (vlevo) a Ondřej Vaněk se radují ze zisku poháru | Zdroj: ČTK

„Já jsem si říkal, že tady je ten okamžik, na který jsem čekal. A že teď asi záleží jen na mně, jestli ho unesu, nebo ne. To štěstí jsem měl, pak už to byla euforie,“ říkal hrdina pohárového finále Jan Kopic

I díky tomuto momentu mohli fanoušci v Chomutově sledovat nevšední okamžik, když předseda fotbalové asociace a zároveň šéf jabloneckého klubu Miroslav Pelta předával pohár svým hráčům.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jan Kopic, Miroslav Pelta a Karel Piták popisují své pocity po vítězném finále Poháru České pošty

„Dneska jsem ve funkci předsedy, pohár pro Jablonec je taková přidaná hodnota. Ale je to jiná situace, než když jsem byl generální ředitel Sparty. Vzpomínám, že nejhorší chvíle byly kvalifikace Ligy mistrů. Tam šlo o všechno, protože se jednalo o stamiliony, jestli budou nebo nebudou. Tohle je předkolo Evropské ligy. Samozřejmě je to bonus, je to mobilizace pro nás, pro město, pro region, ale je to jiný poměr. Lhal bych, kdybych neřekl, že jsem si přál, abychom postoupili do Evropské ligy,“ vysvětloval Miroslav Pelta.

Fotbalisté Jablonce už jsou na tuto dvojroli Miroslava Pelty zvyklí.

„My už to bereme tak nějak normálně. Říkal, že jsem mu trochu připravil nervy, jak jsem nedal dvě šance a pak ještě penaltu. Ale já jsem mu říkal, že na to lidi chodí, že chtějí vidět šance,“ říkal se smíchem Karel Piták.

Pro třiatřicetiletého záložníka to bylo už třetí vyhrané finále. I tak by si ale finálovou účast v budoucnu rád zopakoval.

„Já jsem hrál třetí finále, potřetí jsem vyhrál. Doufám, že se s Jabloncem ještě do nějakého dostanu. Vyhrál jsem se Slávií, poté také mistrovství Evropy do 21 let. To už je jedenáct let, takže jsem rád, že jsem si to ještě na stará kolena zopakoval,“ dodal Karel Piták.

Jaroslav Plašil, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme