Představuje účastníky nového ročníku Gambrinus ligy – Ústí nad Labem

17. července začíná nový ročník fotbalové Gambrinus ligy. Proto je nejvyšší čas, představit si jednotlivé týmy a jejich ambice, se kterými do nejvyšší soutěže vstupují. Začít nemůžeme nikde jinde než u nováčka z Ústí nad Labem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Logo FX Ústí nad Labem | Foto: www fotbal.cz

29. května slavili hráči a vedení Ústí postup do nejvyšší soutěže po vítězství 3:1 na hřišti Baníku Sokolov. Slavit bylo co, severočeský klub se do nejvyšší soutěže vrátit po 51 letech.

„Na začátku soutěže nás nikdo do této role nepasoval. Zvládli jsme to díky výbornému podzimu a doskočení jarního srdíčka a zaplať pánu bohu se to podařilo. Nic vyššího jsem zatím nedokázala a možná ani nedokážu,“ hodnotí postupový úspěch Ústí trenér Svatopluk Habanec.

Přehrát

00:00 / 00:00

Představuje účastníky nového ročníku Gambrinus ligy – Ústí nad Labem

Bujaré oslavy ale brzy přebyly každodenní starosti spojené s účastí ústeckého klubu v Gambrinus lize. Těch mělo a má Ústí více než dost.Stadion už nevyhovuje ani druhé lize.

Rozpočet naplníme

Než proběhne jeho rekonstrukce tým platit za pronájem hřiště v Teplicích. To vše v situaci, kdy rozpočet klubu sotva dosáhne 20 ti miléniu korun, což je jednoznačně nejméně z elitní 16 týmů.

„Rozpočet se bude pohybovat do 35 miliónů. Víte jak je to se sponzory, ti se shání vždycky těžce, ale zatím se to daří a že ten rozpočet nějak naplníme,“ říká o ekonomických možnostech nováčka v nejvyšší soutěži nový předseda představenstva Jiří Dušek.

Zajímavé sponzory bere samozřejmě Ústí regionální blízkost s Teplicemi. Ta ale může mít i své kladné stránky. Ještě do nedávna bylo Ústí považováno za jakousi teplickou hráčskou farmu.

Teplice ještě do června vlastnili v ústeckém klubu 31 procent akcií, kterých se s postupem Habancovy party museli samozřejmě zbavit. Podle fotbalového svazu totiž nemohou mít dva kluby v nejvyšší soutěži stejného majitele.

Posily z Teplic

Teplice ale našli v tomto s Ústím brzy společnou řeč, podobně by to mělo být i v otázce případného hráčského posílení.

„Tak momentálně přišel z Teplic na hostování Michal Doležal, zkušený záložník, který tou zkušeností nám doufám pomůže. Pak je tady Jindráček, který u nás působil už v loňské sezóně. Zpátky se vrátil i Veverka, ale bohužel je ještě zraněný, takže se do plného tréninku zapojí v průběhu týdne,“ říká ústecký sportovní manažer Stanislav Pelc.

O tom že kooperace Ústí s Teplicemi je výhodná z obou směrů vypovídá případ bosenského útočníka Edina Džeka. Ten se před přesunem na Stínadla rozehrával právě v Ústí, kde začal jeho hvězdní kariéra, která zatím skončila vizitkou nejlepšího bundesligového střelce.

Přesto tým bude většinou spoléhávat na týmový výkon a zarputilost hráčů, kteří rozhodně nejdou do nejvyšší ligy zabezpečit své rodiny. Větší ligové zkušenosti mají z původního druholigového týmu jen obránci Valenta a Zachariáš.

Hlavní cíl je záchrana

O tom, že pro nováčka nebude snadné měřit se s ekonomicky silnějšími kluby napovídá i například prohra v přípravě 0:2 s Libercem, tedy týmem, který byl v loňském ročníku až na 9. místě.

„Takový sen je přivést tu ligu za rok do Ústí, aby Ústečáci nemuseli za fotbalem dojíždět a tu ligu zachovat a aby mohli přijít na nový ústecký stadion i v té další sezóně,“ hodnotí ideální sezonu Ústí Pelc.

Ústí zahájí se svým donquichotským nadšením tažení v Gambrinus lize domácím zápasem s Mladou Boleslaví. Severočeské derby s Teplicemi je pak na programu už v 5. kole 14. srpna.

Petr Kadeřábek, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme