Premiéra Českého fotbalového Superpoháru

Svoji historickou premiéru na českém území má za sebou zápas o fotbalový Superpohár. V něm nakonec triumfovala pražská Sparta, která Viktorii Plzeň porazila 1:0.

Tomáš Řepka se Superpohárem

Tomáš Řepka se Superpohárem | Zdroj: ČTK

Nečekané zápletky, drama do posledních minut i diváckou návštěvnost nehodnou premiéry českého Superpoháru, to vše nabídnul zápas mezi vítězem uplynulé sezony Gambrinus ligy a vítězem domácího poháru.

Letenští fanoušci byli zvědaví především na dvojici letních posil Zítka, Matějovský. Zatímco v bráně se místo Zítky objevil Jaromír Blažek, letní posila z anglického Readingu Matějovský si svoji premiéru na sparťanském pažitu užil se vším všudy.

00:00 / 00:00

„Ten tým v poslední sezóně hrál celkem slušný fotbal a do takového týmu se vždycky lépe zapadá. Doufám, že v tom budeme pokračovat,“ říká Matějovský, který svými nápaditými přihrávkami v utkání bohatě zásobil své ofenzivní druhy.

Hříšník Řepka

Hlavní roli v 1. poločase si ale nenechal od něj vzít kapitán domácích Tomáš Řepka. Ten už ve 28. minutě stáhl k zemi pronikajícího Petrželu a rozhodčí Kovařík neváhal sparťanskému bouřlivákovi ukázat, kudy vede nejkratší cesta do sprch.

„Tomáš Řepka mě trefil na koleno z boku, kdybych to mohl ustát, tak bych pokračoval a šel sám na bránu. Takže si myslím, že to byl faul,“ popisuje situaci předcházející vyloučení Řepky Milan Petržela.

Sparta ale dokázala dát gól i v deseti. Chybného vyběhnutí brankáře Krbečka využil elegantním obloučkem Libor Sionko a brankář Blažek si přitom přispal pomyslnou gólovou asistenci.

Ideální varianta a nejhorší řešení

„Tak věděl jsem, že gólman šel dopředu. V daný moment jsem to viděl jako jedinou možnou variantu a jsem rád, že to tam pěkně zapadlo,“ hodnotí jediný gól premiérového Superpoháru jeho autor Libor Sionko.

„Bál jsem se, že když do toho půjdu na doraz, tak z toho může být penalta, červená karta nebo něco. Takže jsem se zastavil na půlce cesty, prostě to nejhorší řešení co sedalo udělat,“ dodává nešťastný plzeňský brankář Lukáš Krbeček.

Jediné co na úvod sezony zklamalo byla přítomnost pouhých 3401 diváků. Ani toto smutné číslo ale nemohlo zkalit radost hráčům pražské Sparty, kteří s novou trofejí začali slavit hned na stadionu.

Jméno letenského klubu je tak už definitivně zapsáno na trofej jako první vítěz zápasu, jehož historie napsala tentokrát svoji první kapitolu.

Petr Kadeřábek, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít