Příbram na jaře ještě nedala gól, s Hradcem v 19. kole remizovala 0:0

Fotbalisté Příbrami remizovali v 19. kole Gambrinus ligy 0:0 s Hradcem Králové. Středočeši nedokázali skórovat ani potřetí za sebou a na domácí půdě podruhé uhráli bezbrankovou remízu. Hosté z Hradce Králové nepotvrdili dobrý výkon z utkání proti Spartě, kterou porazili a na jaře poprvé nedokázali dát gól.

Gambrinus liga

Gambrinus liga | Foto: Gambrinus liga

Příbram drží na domácím stadionu neporazitelnost s východočeským celkem už deset let a z osmi mistrovských utkání prohrála pouze jednou.

Diváci Na Litavce viděli velice vyrovnaný zápas. Zatímco Příbram přecházela aktivněji do útoku v prvním poločase a vypracovala si velké šance, Hradec byl o něco lepší v druhém dějství a především v úvodu neměl k vedoucí brance daleko.

00:00 / 00:00

Utkání Příbrami s Teplicemi sledoval na stadionu u Litavky reportér Michal Jurman

Na začátku první půle Hradci nevycházela kombinace po zemi, znát byla hlavně absence záložníka Filipa Klapky. Nicméně po necelých dvaceti minutách mu to vyšlo vzduchem, kdy Černý hlavičkoval do břevna. Pak už ale na hřišti byli více vidět domácí hráči, po rohovém kopu Pavla Pilíka hlavičkoval Krejčí a Fukal odvrátil balón až na brankové čáře. Ihned na to vyslal tvrdou ránu Krbeček, jenže Koubek brilantně vyškrábl míč za koncovou čáru.

Po pauze se hrál oboustranně ofenzivní fotbal. Hradec však začal mnohem lépe. Příbrami ve středu zálohy velice chyběl Daniel Tarczal.

Černý po pěti minutách hry přestřelil zcela odkrytou branku. Hned na to ho napodobil Fukal, který také z velice dobré pozice o pár centimetrů minul horní tyčku. Následně domácí rozebrali hrou po zemi obranu soupeře a po obrovském závaru ve vápně vypálil Mareš zcela sám jen do náručí Hrušky.

V závěrečné půlhodině docházely oběma celkům síly, ale nadějný byl průnik Pávka, který vzdálenější tyč Hruškovy branky minul o decimetry.

Mužstva se pokoušela o dlouhé centry do vápna, obrany však pracovaly precizně a nechybovaly. Ve velké šanci hlavičkoval Dvořák z metru přímo do rukavic Hrušky. V poslední velké možnosti si dal Krejčí málem vlastní gól, Hruška ale skvěle odvrátil konečky prstů nad břevno.

1. FK Příbram - FK Hradec Králové 0:0

Rozhodčí: Paták - Lhoták, Zeman. ŽK: Bašič, Štochl (oba Příbram). Diváci: 2257.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít