Příbram, nebo Olomouc. O sestupujícím rozhodne poslední kolo i přístup soupeřů

Čtrnáct týmů bude hrát v klidu, fotbalisti dvou zbývajících se naopak chystají na nervózní zápasy o všechno. Jsou to hráči Příbrami a Olomouce, mezi kterými se v posledním kole Synot ligy rozhodne, kdo se pro příští sezónu propadne o soutěž níž.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Příbram zůstává v lize poslední. | Zdroj: ČTK

„Řval jsem víc než trenér a nechybělo moc, abych někoho uhodil. Byl jsem hodně zklamaný a jsem smutný z fotbalu,“ říká nejstarší a nejzkušenější hráč Středočechů, 35letý obránce Tomáš Zápotočný.

Jen ve čtyřech ze třinácti jarních utkání se Příbram dokázala soupeři vzepřít a neprohrát. Z toho dvakrát se jí to povedlo v posledních třech kolech.

Přehrát

00:00 / 00:00

Olomouc musí pro záchranu v Synot lize spoléhat na prohru Příbrami v Jablonci

Jenže naposledy, při zápase, který se proslavil opileckými scénkami rozhodčích Pilného a Jecha, schytali Příbramští bleskový úder od Slavie a prohrou 1:3 se ve středu zas vrátili do světa marnosti a zoufalství.

Zmar může na Středočechy dolehnout, pokud prohrají v Jablonci a Olomouc doma porazí Teplice. To je kombinace, která jako jediná zaručuje Hanákům záchranu a Příbram odsuzuje k sestupu po devíti letech.

Jenže tomu nevěří sázkové kanceláře, které naprosto nestandardně čtrnáctou Příbram na hřišti sedmého Jablonce favorizují.

Pochybnosti má i olomoucký trenér Václav Jílek. „Už se šíří řeči, jak k tomu Jablonec, protože má ve středu pohárové utkání. Chtěl bych věřit tomu, že Jalbonec přistoupí k utkání zodpovědně, aby se rozhodlo sportovní cestou, a ne, aby se soustředil na finále poháru,“ věří kouč Hanáků.

Spoléhá ale na klub vlastněný předsedou Asociace Miroslavem Peltou a sportovně řízenému Ivanem Horníkem.

Jablonec má před sebou středeční finále domácího poháru proti Mladé Boleslavi, ve kterém bude hrát o postup do Evropské ligy. Zápasy sestupem ohrožených Příbrami a Olomouce začnou o půl čtvrté stejně jako šest dalších duelů posledního kola.

SYNOT liga - SYNOT liga added a new photo. | Facebook

Jan Kaliba, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme