Příbram prolomila střeleckou bídu, Huňa přemýšlí, proč až teď

Fotbalisté Příbrami ukončili týrání vlastních fanoušků a díky střídajícímu Tomáši Wágnerovi konečně dali doma v nové sezóně gól, kterým navíc porazili Hradec Králové 1:0.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Daniel Huňa v souboji o míč | Zdroj: ČTK

Hosté bránili urputně, podobně jako minulý týden naopak Příbram při remíze 0:0 v Liberci. Výsledkem bylo další neatraktivní utkání, kterých je v Gambrinus lize bohužel spousta. I tohle téma probral Jan Kaliba v rozhovoru s příbramským útočníkem Danielem Huňou, který už zdaleka není pro soupeřovy brankáře takovou hrozbou jako v letech minulých. Přesto i jemu fanoušci aplaudovali.

Danieli, fanoušci vás vyprovodili skandováním a potleskem, ale na první domácí gól v Příbrami letos čekali 351minut. To už se dá označit za vekou trpělivost...

Přehrát

00:00 / 00:00

Příbram prolomila střeleckou bídu, Huňa přemýšlí, proč až teď

To určitě. Nevím, kdy nám to tam bude padat jako v minulém roce. Ale my jdeme za každým vítězstvím poctivou prací. Hlavně tady doma dokážeme přehrávat soupeře, přehrávali jsme Spartu, přehrávali jsme i teď Hradec, akorát je škoda těch neproměněných šancí. Apoň že takovýmto zvláštním způsobem padl ten gól, že to tam Wagi trefil.

Jaký je to pocit, nastupovat do utkání s tím, že jste ve třech předchozích divákům gól nenabídli?

My už jsme zkušení hráči, já už mám v útoku taky něco odehráno, takže nesmím skládat hlavu do dlaní a musím pokračovat v každém zápase poctivou prací. Šance mám, až to jednou protrhnu, tak to tam zase bude padat. Já tomu věřím.

Ale i dnes bylo naopak vidět, že jste hlavu v dlaních měl, když se vám z jedné docela velké šance nepodařilo ani vystřelit. Co se tam přihodilo?

Měl jsem obrovskou šanci, dostal jsem krásný balón, obtočil jsem se kolem stopera, byl jsem zády k bráně a z otočky jsem se to chtěl trefit levou nohou. Ale sjelo mi to po nártu a netrefil jsem, škoda. Ale byly tam i další šance a když je budeme proměňovat, tak tady budeme vyhrávat i větším rozdílem.

Čím to je, že česká liga je plná podobných zápasů, které nejsou příliš bohaté na ofenzivní manévry, když podobné zápasy třeba v nizozemské lize končí výsledky 3:3, 2:2?

Myslím, že to je tím, že každý tým u nás hraje hlavně na body, snaží se hrát defenzivně, nechce inkasovat a hraje na brejky. Není tu moc ofenzívy, to vidíme tak akorát u Olomouce. My jsme teď hráli v Liberci a ti první poločas taky nebyli nebezpeční, byli zalezlí. Každý hledí na to, aby udělal body.

Cítíte vy jako hráč tlak na to, aby se udělaly body s tím, že než se hnát dopředu s výsledkem 2:2, je lepší mít jistotu, gól nedostat a pak je z toho většinou remíza 0:0?

Do každého zápasu samozřejmě jdete s tím, že chcete pobavit diváky, že chcete dávat góly, že chcete soupeře přehrávat. Ale týmy v lize jsou hrozně vyrovnané a každý je opatrný. Já osobně chci dávat góly, chci, abychom se víc cpali dopředu. Někdy to vypadá, že se bráníme, ale tak to není. Všechny týmy takhle hrají a pak to takhle vypadá. Ale my do každého zápasu jdeme s tím, abychom diváky spíš pobavili.


Jan Kaliba, Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme