Příbram senzačně vyrovnala, s Jabloncem vydřela remízu 3:3

Jablonečtí fotbalisté nedokázali udržet dvoubrankové vedení na hřišti Příbrami, a museli se tak spokojit s jedním bodem do tabulky za remízu 3:3. Domácí zvládli také druhý duel pod vedením nového kouče Františka Straky, který má za úkol udržet Středočechy v nejvyšší soutěži.

Příbramský David Střihavka (vpravo) bojuje o míč s Lubošem Loučkou z Jablonce

Příbramský David Střihavka (vpravo) bojuje o míč s Lubošem Loučkou z Jablonce | Zdroj: ČTK

Příbram nezačala utkání vůbec špatně a ve 14. minutě se po rohovém kopu dostala do vedení. Centrovaný míč našel hlavu Tomáše Hájovského, který bez problémů skóroval. Příbramský stoper se prosadil ve druhém utkání v řadě, a především jemu evidentně svědčí přítomnost nového trenéra Straky.

Domácí se však z vedení radovali pouhé tři minuty. O jablonecké vyrovnání se postaral Filip Novák, který se prosadil po přihrávce Kopice.

A zanedlouho se Jablonec dostal dokonce do vedení. Krbeček fauloval unikajícího Pitáka a z následné ponechané výhody se prosadil záložník Loučka. Severočeši tak během šesti minut otočili vývoj skóre ve svůj prospěch.

V tu chvíli byl k vidění ofensivní fotbal s šancemi na obou stranách. Co se gólů týče, byli však daleko efektivnější hosté. Ti ještě do konce poločasu zvýšili své vedení na 3:1, když se z přímého kopu prosadil znovu Filip Novák.

Druhý poločas v režii Příbrami

Na začátku druhé půle byla jednoznačně aktivnější Příbram, šance Jugase ani Mašána však brankou neskončily. Především Kuvajťan Aziz Mašán byl velice blízko vyrovnání, v koncovce ale selhal. Domácí i tak pokračovali v aktivní hře a odměna v podobě gólových momentů na sebe nenechala dlouho čekat.

Nově příchozí Tomáš Wagner nejprve v 71. minutě skvělou střelou snížil na 1:2 z pohledu Příbramských. Svěřenci trenéra Straky poté vycítili možnost vyrovnání a nadechli se k mohutnému náporu, který přinesl nejprve nastřelenou tyč v podání Mašána.

Sedm minut před koncem pak domácí zaslouženě vyrovnali. Běžela 83. minuta, když se gólovou střelou prezentoval David Střihavka. Brankář Valeš sice míč chytil, podle rozhodčích to však bylo až v momentě, kdy míč přešel brankovou čáru.

Fotbalisté Příbrami tak nakonec senzačně vyrovnali a mohou se radovat z důležitého bodu proti silnému soupeři. Remízou také potvrdili třinácté místo v ligové tabulce. Naopak Jablonečtí budou nejspíš po průběhu prvního poločasu z výsledku zklamaní.

1. FK Příbram - Baumit Jablonec 3:3 (1:3)

Branky: 14. Hájovský, 71. Wágner, 83. Střihavka - 17. a 45. Novák, 23. Loučka. Rozhodčí: Příhoda - Moláček, Hrabovský. ŽK: Beneš, Novák, Valeš, Loučka (všichni Jablonec). Diváci: 3752.

Příbram: Hruška - Jugas, Hájovský, Mišůn, Pleško - Valenta (65. Wágner), Krbeček (46. T. Pilík), Tarczal, Mašán, Koukal (46. Šlapák) - Střihavka. Trenér: Straka.

Jablonec: Valeš - Kysela, Beneš, Novák, Zoubele - Loučka, Rossi - Kopic (80. Vaněk), Piták, Jablonský (88. Pázler) - Třešňák. Trenér: Kotal.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít