Příbramské lavičce vládnou mladíci. Nevymlouvají se a jedou naplno, chválí trenér Tobiáš

Lavičku náhradníků má ve fotbale každý profesionální tým a její hráčské obsazení bývá různé. Jen málokde na světě jde ale prvoligový celek do zápasu s tak mladými náhradníky, jaké povolala v neděli Příbram proti Spartě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V zápase se Spartou příbramský trenér Tobiáš moc důvodů k radosti neměl. S prací mladíků je ale spokojený | Zdroj: ČTK

Středočeský klub se v duelu 10. kola Synot ligy prezentoval jednou z nejmladších laviček náhradníků v dospělých soutěžích asi nejen v Česku.

Na svou šanci čekalo sedm fotbalistů narozených výhradně až v 90. letech. Nejstaršímu Jiřímu Marešovi je 23 let, průměrný věk všech je pouhých 20.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příbramský trenér Tobiáš dává šanci mladíkům. V zápase se Spartou povolal na lavičku hned sedm fotbalistů narozených v 90. letech

Nejmladší Jiří Januška pak nedávno slavil osmnáctiny. „Je to splněný sen. Jsem hodně vděčný trenéru Tobiášovi a celé Příbrami, že mi takovou možnost dávají. Každý den na tréninku se ji snažím splácet.“

Příbram je v posledních letech známá dobrou prací s talentovanými fotbalisty, dorostenecké výběry patří v českém prostředí ke špičce, klub hraje i juniorskou Ligu mistrů.

Velkou zásluhu na tom má i zkušený kouč A týmu dospělých Pavel Tobiáš. Sám jako šéftrenér mládeže řadu nadaných dorostenců vedl.

„Mladí vám věří ve všem. V podstatě se na nic nevymlouvají a jedou naplno,“ chválí Tobiáš fotbalové benjamínky.

Že mají mladíci v týmech dospělých profesionálů obecně o poznání větší chuť do tréninku, potvrzují i slova Jiřího Janušky. A nic na tom nemění ani dlouhá léta dodržované tradice, podle kterých mají junioři oproti dalším hráčům z klubu některé povinnosti navíc.

„Nosíme věci na tréninky, nosíme vody, ale to je normální,“ nestěžuje si Jiří Januška. Povinnosti mu zpříjemňují i sny, které ještě mladí fotbalisté oproti těm starším a zkušenějším mívají.

Sny motivují

„Už odmala miluju Chelsea. Jednou bych si v ní chtěl zahrát,“ přeje si Jiří Januška podobně jako jiní talentovaní fotbalisté z Příbrami, Sparty, Slavie, Jihlavy či Ostravy.

A fanoušci, ti si zase dost často přejí, aby se nadaným mladíkům splnil sen až později. „Aby nám neutekli,“ říká třeba fanoušek ostravského Baníku Vlasta.

Jaroslav Plašil, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme