Příbramský šéf Starka podivnou výhru předpověděl, Poborský z Budějovic mluví o korupci

Fotbalisté Českých Budějovic podlehli ve 22. kole v přímém a důležitém souboji o záchranu Příbrami 0:1. Na tom by nebylo nic tak divného, navíc je to už páteční výsledek. Jenže během víkendu se na něj nabalila spousta emotivních vyjádření a silných výroků o korupci. Vyslovil je Karel Poborský, šéf jihočeského klubu, který utkání prohrál gólem z hodně podivného pokutového kopu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Starka, prezident fotbalového klubu 1. FK Příbram | Foto: Pavel Kozler

V první rovině jde právě o onu penaltu, kterou odpískal sudí Drahoslav Drábek. Karel Poborský řekl deníku Sport, že toto rozhodnutí hlavního arbitra rozporuje. Přesněji uvedl, že Drábek měl zájem na tom, aby České Budějovice zápas nezvládly.

Šéf příbramského klubu Jaroslav Starka ale tuhle ‚teorii‘ celkem pochopitelně odmítl, takže je to prozatím klasický rétorický souboj tvrzení proti tvrzení. Je ale zajímavé si připomenout, co Starka řekl v březnu při jmenování Františka Straky trenérem svého týmu, protože teď tahle Starkova věta dostává novou dimenzi.

„V lize se budou dít zvláštní věci, doufám, že nás minou a že třeba taky někdy zvláštně vyhrajeme nebo já nevím…,“ pronesl v březnu příbramský šéf.

Přehrát

00:00 / 00:00

O obvinění Karla Poborského směrem k Příbrami informoval ve vysílání sportovní redaktor Jan Kaliba

Důležitou postavou je v celé situaci Roman Rogoz, funkcionář, který to podle zákulisních informací s rozhodčími velmi dobře umí a jeho konexe v českém fotbale jsou velmi cenné. Navíc v zimě ‚přestoupil‘ z Českých Budějovic právě do Příbrami, na což narážel Karel Poborský ve svém ještě silnějším prohlášení:

„Před zápasem za mnou přišli někteří hráči a říkali mi: ‚Hele, byl jsem kontaktovaný, aby ten zápas dopadl blbě.‘ Řekli mi to, aby se nedostali do podezření,“ cituje deník Sport Poborského, který je členem výkonného výboru fotbalové asociace, a jeho slovo má proto skutečnou váhu.

Šéf fotbalové asociace Miroslav Pelta okomentoval spor mezi Budějovicemi a Příbramí v České televizi následovně:

„Samozřejmě, že tohle vážné obvinění ze strany člena výkonného výboru Karla Poborského mě nenechává klidným, hned po neděli se budu snažit s ním zkontaktovat, aby mi řekl, o co jde a jakým směrem uvažuje,“ uvedl Pelta.

Jiří Chum, Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme