Příbramský Wagner sestřelil Slavii, Plzeň bodově odskočila Spartě

Fotbalisté Příbrami si připsali důležité vítězství v boji o záchranu v nejvyšší soutěži. V sobotním utkání pětadvacátého kola porazil tým Františka Straky Slavii 2:0 a má tak šestibodový náskok na sestupové pozice. V dalším zápase zvítězila Plzeň na hřišti Jablonce. Viktoria se tak vrací na první místo ligové tabulky, ve které má po včerejším zaváhání Sparty dvoubodový náskok.

Příbramský Tomáš Wagner se raduje z gólu do sítě Slavie

Příbramský Tomáš Wagner se raduje z gólu do sítě Slavie | Zdroj: ČTK

Hvězdou utkání se stal příbramský útočník Tomáš Wagner, který obstaral obě trefy domácích. Jeho první gólový zásah přišel ve 13. minutě, kdy po rohovém kopu dorážel střelu jednoho ze svých spoluhráčů z hranice pokutového území.

Druhé branky utkání se diváci na stadionu Na Litavce dočkali až v samotném závěru duelu. V 89. minutě přidal Wagner druhý gól, když se sám objevil za slávistickou obranou a prostřelil Čontofalského.

Plzeň zvítězila v Jablonci

Fotbalisté Plzně jsou po pátečním zaváhání Sparty zpět v čele tabulky Gambrinus ligy. Utkání v Jablonci dokázala Viktoria dotáhnout do vítězného konce i přesto, že od 27. minuty prohrávala. Na konci povedeného domácího brejku zakončoval Čížek, jehož gólová trefa byla také první střelou na bránu v tomto utkání.

Jablonecké vedení ale nemělo dlouhého trvání. Ve 34. minutě totiž propadl plzeňský centr celým pokutovým územím až k volnému Kolářovi, který trefil míč pod břevno.

Druhý poločas zvládli lépe hosté, kteří se šest minut po přestávce dostali do vedení, když se prosadil Procházka. Po jeho brance se domácí snažili vyrovnat, žádný z jejich pokusů se ale neujal. Jablonecké ofenzivě prospěl příchod střídajícího Hubníka, po jehož zapojení do hry se projev Severočechů jednoznačně zlepšil.

V dalším průběhu utkání se Jablonec pouštěl do útočení ve větším počtu hráčů, z čehož pramenily brankové příležitosti. Ty však zůstaly nevyužity, protože Kozáčik nejprve vychytal hlavičkujícího Beneše, Hubník poté z dobré pozice přestřelil.

Definitivní rozuzlení utkání přišlo v 79. minutě, kdy na konečných 3:1 pro Plzeň zvýšil Marek Bakoš. Viktoria tak využila zaváhání fotbalistů Sparty v utkání s Jihlavou a osamostatňuje se v čele Gambrinus ligy.

25. kolo první fotbalové ligy:

1. FK Příbram - Slavia Praha 2:0 (1:0)

Branky: 15. a 90. Wágner. Rozhodčí: Bílek - Pospíšil, Kříž. ŽK: Vošahlík, Nitrianský, Mičola (všichni Slavia). Diváci: 2587.

Příbram: Hruška - Jugas, Hájovský, Mišůn, Pleško - Pilík (83. Šlapák), Tarczal, Mašán (78. Trapp), Koukal - Střihavka (73. Krbeček), Wágner. Trenér: Straka.

Slavia: Čontofalský - Nitrianský (46. Dostál), Petrák, Hubáček (77. Škutka), Čonka - Gecov, Zmrhal - Vošahlík, Kisel, Mičola - Fenin (66. Škoda). Trenér: Rada.

Baumit Jablonec - Viktoria Plzeň 1:3 (1:1)

Branky: 27. Čížek - 34. Kolář, 51. Procházka, 79. Bakoš. Rozhodčí: Jech - Filípek, Štěrba. ŽK: Čížek, Piták, Loučka (všichni Jablonec). Diváci: 4025.

Jablonec: Špit - Kysela, Beneš, Eliáš - Rossi, Loučka - Kopic, Vaněk, Zoubele, Čížek (75. Třešňák) - Piták (64. Hubník). Trenér: Kotal.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský - Darida, Horváth (89. Hejda) - Rajtoral, Kolář (78. Ďuriš), Kovařík - Tecl (66. Bakoš). Trenér: Vrba.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít