Příprava se Srbskem a hotel asi na severu Francie, fotbalisté se chystají na Euro

Fotbalové mistrovství Evropy začne ve Francii až za devět měsíců, ale česká reprezentace už o účast nemusí bojovat, naopak na turnaj se začíná chystat. V neděli získala postupovou definitivu a hned začala shánět soupeře pro přípravná utkání, se kterými začne už v listopadovém barážovém termínu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští fotbalisté bojují o důležité kvalifikační body s Kazachstánem

Čeští fotbalisté bojují o důležité kvalifikační body s Kazachstánem | Zdroj: ČTK

„Máme předběžně domluvené dvě utkání, což je Srbsko doma a jedná se s Polskem, které ještě hraje, a nevíme, jestli bude v baráži nebo ne. Pokud by Poláci postoupili do baráže, musíme hledat jiného soupeře,“ uvedl Fitzel.

„Na březen se chystají také další utkání, takže jsme rozhodili sítě a budeme čekat, jak to dopadne,“ dodal.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hned po postupu na EURO 2016 dostává příprava fotbalové reprezentace na turnaj ve Francii konkrétní obrysy

Čekat se tedy bude na to, jak dopadne v říjnu poslední dvojzápas v kvalifikačních skupinách, listopadová baráž a také prosincový los základních skupin mistrovství Evropy.

Ten bude důležitý také pro výběr týmového hotelu. I když v tomhle ohledu neponechal reprezentační manažer Dušan Fitzel nic náhodě a začal ve Francii pátrat ještě předtím, než hráči v neděli definitivně vybojovali postup.

Vytipovali jsme sedm hotelů

„My už jsme tam byli asi před měsícem a byli jsme asi osmnáctý nebo devatenáctý tým v Evropě. Angličané už tam byli čtyřikrát, stejně jako Němci. I když trenér moc nechtěl, abychom tam jeli, pokud není všechno potvrzené, protože také věří na něco mezi nebem a zemí, já jsem to musel absolvovat. Byli jsme tam s panem Dudlem a máme vybraných nějakých sedm hotelů,“ popsal.

„Rozlosování skupin bude takové, že se bude lítat po celé Francii. Takže předpoklad je takový, že by mělo být v dosahu letiště, možná i TGV,“ vysvětlil Fitzel.

Základní tábor českého týmu bude pravděpodobně v severní části Francie, kde leží sice jen čtyři z deseti hostitelských stadionů, ale budou tam snesitelnější podmínky než na jihu. Zvlášť, pokud by se opakovalo letošní extrémně horké léto.

Definitivní rozhodnutí padne po rozlosování mistrovství Evropy, prvním velkém turnaji, kde české mužstvo povede Pavel Vrba.

„Dneska je naše mužstvo pro Evropu spíš bezejmenné. Na druhou stranu musíte mít ambice a musíte chtít úspěch. Protože kdyby to tak nebylo, tak nemůžu trénovat a hráči nemůžou hrát fotbal. Takže z tohoto pohledu se nechceme turnaje jen zúčastnit,“ poznamenal reprezentační kouč.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme