Přípravy před Eurem bude málo. Trenér Vrba sází na dobrou partu a vytížení hráčů

Čeští fotbalisté už mají v tomto roce před sebou poslední zápas. Zítra nastoupí ve Vratislavi v přátelském utkání proti domácímu Polsku. A pro některé hráče to bude další část boje o případnou nominaci na Euro 2016.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká fotbalová reprezentace před utkáním se Srbskem | Zdroj: ČTK

„Další sraz už je jen v březnu. Pak už je soustředění v Rakousku a samotné mistrovství Evropy. Toho prostoru moc není,“ ví trenér reprezentace Pavel Vrba. Kádr umí prakticky pokaždé poskládat tak, aby tvořil fungující tým.

Úspěchu na ME se nedá dosáhnout bez dobrých vztahů uvnitř. „Tým musí táhnout za jeden provaz. Třeba Srbové ukazovali individuální kvalitu, ale neudělali výsledek. Naše síla je právě v tomhle a ukážeme to proti Polsku,“ věří stoper Václav Procházka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Do ME zbývá přes půl roku, možností k přípravě už ale trenér Vrba mít mnoho nebude

Kouč Vrba se pak snaží uplatňovat při nominacích ještě jedno pravidlo - fotbalista by měl pravidelně hrát v klubu. Jeho pohoda a sebevědomí se pak odrazí i v reprezentaci.

„Konečně zase nastupuji pravidelně a mám velké vytížení. Trenér mi věří, tak se cítím líp a můžu to přenést do nároďáku,“ slouží jako dobrý příklad Daniel Pudil, který je aktuálně v druholigovém anglickém Sheffieldu Wednesday.

Současná česká reprezentace tak dokazuje, že i s fotbalisty převážně z domácích a méně zvučných evropských klubů se dá konkurovat v důležitých zápasech skoro všem soupeřům. V kvalifikaci to ukázaly výhry v Turecku nebo v Nizozemsku.

Teď už čeká národní tým v tomto roce jen poslední přípravné utkání a z Polska by si rád přivezl dobrý výsledek.

„Důležité je, abychom vyhráli. Aby atmosféra zůstala pozitivní tak, jako je,“ přál by si zkušený stoper Tomáš Sivok, aby pohoda v reprezentaci vydržela a dovedla české fotbalisty k úspěchu i na evropském šampionátu, který se bude hrát od června příštího roku ve Francii, a kterého se zúčastní historicky největší počet týmů - dvacet čtyři.

Mirko Vasić, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme