Přívaly sněhu komplikují fotbalové reprezentaci tréninkový plán

Přípravu fotbalové reprezentace na kvalifikační zápasy s Dánskem a v Arménii komplikuje nevlídné počasí. Kvůli zasněženému trávníku na Strahově hráči dopoledne místo tréninku jen posilovali. Útočník italského Lazia Libor Kozák zažil podobné počasí také o víkendu v Turíně, a tak si alespoň pochvaluje, že je dobře aklimatizovaný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

František Rajtoral na srazu české reprazentace v Praze před kvalifikačními zápasy s Dánskem a Arménií | Zdroj: ČTK

„Mám na to poslední tři dny štěstí. V Turíně sněžilo celý den, včera sněžilo celý den. Asi to teď táhnu v sobě. Pro každého fotbalistu je to špatné. Je to o náhodě, jestli si nahrávku dáte dobře nebo ne. Myslím si, že nikomu se nehraje dobře a moc společného s fotbalem to nemá. Uvidíme, jak to bude s počasím. Myslím, že to bude v pohodě a rozhodne, kdo bude fotbalově silnější.“

Do pátku a tedy zápasu s Dánskem sice ještě nějaký čas zbývá, ale už teď je zřejmé, že by podmínky nemusely být zdaleka ideální, zvlášť když také vyhřívaný trávník na Andrově stadionu v Olomouci zasypal sníh.

Přehrát

00:00 / 00:00

Počasí komplikuje fotbalistům přípravu na kvalifikační dvojzápas o MS

„Ten sníh teď musí odtát. Teď se na to nemůže vjet, je to měkké, takže se bude čekat. Jsem sám zvědavý, jak to dopadne. Kolik tam zůstane vody nebo jestli to vyschne. Jestli to hřiště bude na zápas reprezentace nachystané,“ je zvědavý bývalý fotbalista olomoucké Sigmy a nyní trenérský asistent zmíněného klubu Martin Kotůlek, který ale specialistům na hrací plochu na Andrově stadionu věří, stejně jako současný brankář třetího celku Gambrinus ligy Zdeněk Zlámal.

„Myslím si, že do pátku je ještě dlouhá doba a věřím, že se o to kluci trávníkáři postarají a hrací podmínky budou výborné.“ Přesto i trávníkářům je líto, že nemusí být všechno tak, jak si představovali. Plochu Androva stadionu nedávno povzbudili speciálním semenem s příznačným názvem S.O.S., ale to ještě netušili, jak dlouhá zima letos bude.

„Asi před měsícem jsme zasívali, když bylo počasí přívětivější. Bohužel ty teploty se pohybovaly tak nízko, že to nové osivo ještě nevzešlo. Měli jsme to načasované na ten nároďák, ale bohužel nám to počasí nedovolilo,“ říká Dušan Romanovský, který se o trávník na olomouckém stadionu stará. Ale neznamená to, že by museli být fotbalisté z hrací plochy při pátečním utkání nervózní.

Jaroslav Plašil, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme