Pro fotbalisty Anglie je letos významný rok a dnes se ve Wembley utkají s Brazilci

Anglie se těší na rok velkých fotbalových oslav. Vrcholit budou ve druhé polovině letopočtu 2013, přesně 150 let po zrození novodobé podoby fotbalu, který pochází právě z Albionu. Hned předkrm je velmi atraktivní, už dnes večer se půjde v Londýně na zápas domácí reprezentace proti nejúspěšnějšímu národnímu týmu fotbalové historie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na stadiónu ve Wembley se odehrají olympijské fotbalové zápasy | Foto: licence Creative Commons Atribution-NonCommecial-NoDerivs 2.0 Generic, Wonker

Brazílie pětkrát vyhrála mistrovství světa, což je rekord, který ještě nějakou dobu určitě vydrží. A navíc příští rok světový šampionát po 64 letech znovu hostí. Fotbal tam zapustil kořeny podobně jako ve svém skutečném domově, kterým je právě Anglie.

Přátelským utkáním těchto dvou mužstev začíná velkolepá sláva, které nahrává také kalendář Evropské fotbalové unie. Dalším významným zápasem, který bude londýnské Wembley hostit, je květnové finále Ligy mistrů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Anglie přivítá ve Wembley fotbalisty Brazílie

Na ten dnešní, který začne o půl deváté našeho času, se prodávají lístky od 35 liber, tedy zhruba jednoho tisíce korun výše, a zaplněnost devadesátitisícového hlediště naznačí, jak silně dokázalo významné výročí jejich i světového sportu číslo jedna Angličany oslovit.

Jan Kaliba, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme