Pro Kisela a Lavičku bude mít fotbalové derby pražských S zvláštní náboj

Svátek snad všech fotbalových fanoušků se blíží. Už v sobotu se hraje ve fotbalové Gambrinus lize slavné derby pražských S. To sice podobně jako v posledních sezónách nebude bojem o první místo tabulky, svůj náboj ale i tak určitě bude mít.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Utkání 5. kola první fotbalové ligy Slavia Praha - Zbrojovka Brno 23. srpna v Praze. Hráči Slavie se radují z gólu, zleva střelec gólu Karol Kisel, Martin Latka, Jaromír Zmrhal a Martin Juhar | Zdroj: ČTK

A pro koho z jeho účastníků největší? To není tak složité uhodnout. Pro sparťanského trenéra Vítězslava Lavičku a slávistického kapitána Karola Kisela.

„To je prostě příkladná rodina, mají skvělé holky, to chování je úžasné, vždycky se rádi vidíme. I moje manželka s manželkou pana Lavičky. Nedovolím si říct, že jsme přátelé, protože mám obrovský respekt k panu Lavičkovi. Přejeme si to nejlepší. Samozřejmě ne, když hrajeme proti sobě,“ říká Karol Kisel.

Přehrát

00:00 / 00:00

V sobotu se odehraje prestižní derby pražských S. Pro některé účastníky bude mít speciální náboj

Tohle pouto se utvářelo už v Liberci a Spartě, kde Vítězslav Lavička slovenského záložníka Karola Kisela vedl, ale ohromně se upevnilo v Sydney. Tam společně strávili dva roky, dotáhli místní FC k australskému titulu a českému a slovenskému fotbalu dělali obrovskou reklamu.

Když se v létě od protinožců vrátili, zamířili každý na opačnou stranu barikády. Lavička do Sparty, Kisel do Slavie. A teď tak oba můžou dumat, jak využít znalost toho druhého ve prospěch vlastního týmu.

„Vím, co má Karol za schopnosti. Vždy, když jsem ho trénoval, tak patřil k lídrům v družstvu. Čím významnější zápas jsme hráli, tím větší byla Karolova úloha na hřišti. Karol zná můj způsob práce a svým způsobem to může být výhoda,“ uznává sparťanský kouč Vítězslav Lavička a jeho domněnku samozřejmě potvrzuje i špílmachr sešívaných Karol Kisel.

„Budu se zamýšlet nad tím, jak znám prostředí a pana Lavičku. Jak to využít v náš prospěch, abychom byli úspěšní. Abychom některé věci využili.“ A jak to tedy v sobotním dvou set sedmdesátém sedmém derby pražských S bude? „Tak to už je naše tajemství,“ dodává Karol Kisel.

Martin Charvát, Jan Suchan, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme