Pro Sivoka je cesta na Euro premiérou ve vlakové přepravě

Neobvyklý dopravní prostředek přepravil fotbalisty Polska k přípravnému utkání proti Andoře. Soupeři českého týmu ve skupině Eura cestovali na stadion bojovým vrtulníkem v červenobílých barvách. Také dnešní cesta českých fotbalistů do dějiště šampionátu bude oproti těm jiným nevšední. Svěřence Michala Bílka poveze do Vratislavi vlak, a jsou i tací, kteří do něj usednou vůbec poprvé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záložník české fotbalové reprezentace Tomáš Sivok | Foto: Tomáš Adamec

„Musím se přiznat, že vlakem jedu vůbec poprvé. Bude to pro mě premiéra, vezmu si tady ten kufřík,“ říká reprezentační stoper Tomáš Sivok, přestože prakticky celý život kvůli fotbalu cestoval.

Autobusem denně dojížděl už jako školák. Během angažmá v Turecku pro změnu na zápasy létal nebo výjimečně jezdil po vodě lodí. A když předloni vyrážel národní tým po kolejích k prvnímu zápasu kvalifikace do Olomouce s Litvou, kvůli zranění chyběl. Co se dá dělat ve vlaku, ale pochopitelně ví, stejně jako to, že bude mít dost volného času pro sebe.

„Vidím to na nějaký film, dostali jsme i nějaké materiály o zápasech Ruska, tak na to asi taky kouknem. Máme to sestříhané, je tam pár věcí, na které se máme podívat.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští fotbalisté dnes vlakem odcestují do Vratislavi, kde sehrají všechny tři duely základní skupiny mistrovství Evropy

O posledním přípravném utkání Rusů proti Italům, které mimochodem skončilo jasnou výhrou úvodních soupeřů českého týmu na Euro 3:0, se asi bude mezi fotbalisty během jízdy také mluvit. Ale zase se to nesmí přehánět, jako by říkal Petr Čech, který se prý do studování ruských střelců zaboří až později.

„Ono když je těch informací hodně a člověk si tím zatěžuje hlavu, taky to není úplně nejlepší. Já se na to vždycky dívám tak dva dny před zápasem, to už budu mít všechny informace, které budu potřebovat. Až nastane ten správný čas, podívám se na to, tak jako to dělám v klubu. Uvidíme, jak to pak dopadne.“

Dnes si ještě může brankář Petr Čech užít jiné hry, ať už počítačové nebo karetní, jak o tom před cestou mluví obránce David Limberský.

„Máme karty, čtení, budeme si vyprávět různé zážitky, které jsme posbírali za celou sezonu. I když jsme si toho stihli říct už hodně, vždycky se něco nového najde.“

Do Vratislavi vyrazí fotbalisté z hlavního nádraží v Praze v 11 hodin dopoledne, a i když by to znamenalo delší odloučení od svých blízkých, domů by se rádi vraceli déle než po základní skupině.

„Byl bych samozřejmě rád, i když je to na úkor rodiny. Hlavně bychom rádi dobře vstoupili do turnaje,“ přeje si David Limberský.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme