Problémy sužovaní fotbalisté Žižkova porazili o první ligu bojující Bohemians

Fotbal nemá logiku. Bohemians 1905 mohli udělat na Žižkově výrazný krok k postupu do první ligy, ale nezvládli ho. Proti nim přitom nastoupil tým, který před utkáním kvůli klubovým dluhům ani netrénoval podle plánu.

Utkání 7. kola první fotbalové ligy FK Viktoria Žižkov - FK Teplice 18. září v Praze. Richard Kalod ze Žižkova (vpředu vlevo) a Admir Ljevakovič z Teplic (vpravo).jpg | Zdroj: ČTK

Den před zápasem ještě mluvil žižkovský kapitán Richard Kalod o tom, že si hráči vybírali, jestli budou jezdit na tréninky, nebo jíst. V šesté minutě už ale poslal Viktorii do vedení, o deset minut později byl i u druhého gólu, a zařídil tak vítězství 2:0. Vítězství „hladových" nad „sytými".

„Za těch pár let už si člověk zvykne na nějaký režim a já jdu do každého zápasu s cílem vyhrát a tohle jde bokem. Zápas je zápas.“ Nejen zápas druholigový, ale i ten finanční se ovšem během pondělka vyvinul.

00:00 / 00:00

Fotbalisté Žižkova si i přes finanční problémy poradili s Bohemians 1905

„Nějaká záloha přišla, doufám, že se to zlepší. Mluvil jsem s panem majitelem a říkal, ať mu dáme čas, že se to vyřeší třeba během dvou dnů, týdnů. Je to teď o závěrečném jednání,“ říkal Richard Kalod po utkání s Bohemians a tedy chvíli před tím, než majitel Viktorie Luděk Vinš začal s případnými italskými investory jednat. Závěry schůzky nejsou známé, a tak pokračuje čekání: Žižkova na definitivní vyřešení nepříjemné a nepřehledné situace a Bohemians 1905 na první ligu.

Jan Suchan, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít