Proti Dortmundu můžou stát vlastní fanoušci. Kvůli odchodu Götzeho

Fotbalisté Bayernu po drtivé výhře nad Barcelonou 4:0 už můžou přemýšlet o tom, jakým způsobem oslaví postup do finále Ligy mistrů. Hráči druhého z německých mužstev, která se dostala mezi čtyři nejlepší celky Evropy, mají k takovým úvahám zatím hodně daleko. Úvodní duel s Realem Madrid je dnes večer teprve čeká a dost možná se proti fotbalistům Dortmundu obrátí vlastní fanoušci, jindy tolik užiteční.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mario Götze rozzuřil fanoušky Dortmundu přestupem do Bayernu Mnichov | Zdroj: Reuters

V letošním ročníku jim pomohli k pěti výhrám v pěti domácích zápasech Ligy mistrů a v infarktovém závěru čtvrtfinálové odvety s Málagou je dohnali ke dvěma postupovým gólům v nastaveném čase. Teď ale příznivci Borussie zuří.

Včera totiž vyšlo najevo, že opora týmu, dvacetiletý talent Mario Götze, v létě odejde do tábora nesmiřitelného rivala Bayernu Mnichov.

Fanoušci cupují dresy s jeho číslem a jmenovkou, z miláčka Vestfálského stadionu tak dnes bude psanec. Načasování zprávy o Götzeho přesunu je pro Dortmund velmi nešťastné.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dortmund možná nebude moct v semifinále Ligy mistrů spoléhat na vlastní fanoušky, kteří zuří kvůli odchodu Maria Götzeho

„Myslím, že se tahle novinka mohla objevit v ještě horší okamžik, třeba čtyři hodiny před zápasem. Ale je fakt, že na stupnici od jedné do desíti je to tak devítka. Věděl jsem to o něco dříve než veřejnost, takže už jsem to trochu lépe strávil. V tomhle případě čas nehojí všechny rány, ale přece jenom pomáhá,“ komentuje velkou ztrátu pro příští sezonu dortmundský trenér Jürgen Klopp.

Z titulu své autority a obliby na sebe bere úlohu toho, kdo se snaží uhasit požár. Je mu jasné, že v semifinále Ligy mistrů proti Realu bude jeho tým potřebovat od fanoušků podporu, a nikoli nenávistné projevy vůči jednomu z hráčů.

„Myslím, že každý už měl čas tu informaci zpracovat, začít se s tím vyrovnávat a naladit se na správnou notu, tedy uvědomit si, že nejde o jednotlivce, ale o mužstvo, které bude potřebovat podporu. Šance postoupit do finále Ligy mistrů se nenabízí každý rok a rozhodně by nám nepomohlo, kdyby lidé šířili na stadionu negativní atmosféru.“

Návdavkem Jürgen Klopp ještě vyzval ty, kteří by to měli v úmyslu, aby na večerní duel vůbec nechodili a raději přenechali svou vstupenku jiným.

Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme