Proti Turecku nastoupí ti nejlepší, Vrba vítěznou sestavu klidně změní

Vítězná sestava se nemění. To je úsloví, které se ve fotbale traduje desetiletí a někteří trenéři se jím řídí dodnes. Česká reprezentace v posledním zápase porazila Nizozemsko, a tak by míchat základní jedenáctkou nemusel ani Pavel Vrba v zítřejší kvalifikaci v Turecku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záložník Lukáš Vácha před odletem do Turecka na kvalifikační utkání o postup na mistrovství Evropy | Zdroj: ČTK

„Myslím, že by měli vždy hrát ti nejlepší,“ říká Pavel Vrba. Jeho vzkaz je jednoznačný, takže ani ti, kteří rozehráli vítězný zápas s bronzovým týmem letošního mistrovství světa, nemají nic jisté.

Jednak třeba proto, že střelec rozhodujícího šťastného gólu Václav Pilař přišel na trávník jako náhradník, jednak kvůli návratu trojice Sivok, Plašil, Necid.

„Jsem rád, že tu jsem. Uvidíme, jestli mi trenér dá důvěru,“ říká Tomáš Necid, Tomáš Sivok přidává, že nemá problém s tím, když v základní sestavě nebude, a podobně se vyjadřuje i Jaroslav Plašil: „Jsem tu proto, abych týmu pomohl, když se na hřiště dostanu.“

Přehrát

00:00 / 00:00

V Turecku je s týmem i Jan Suchan

Právě záložník francouzského Bordeaux připouští, že k zásahu do sestavy není až tak důvod.

„Je pravda, že ti, kdo hráli proti Nizozemsku, by si znovu tu základní sestavu zasloužili,“ říká Plašil - on je variantou na post defenzivního záložníka místo Lukáše Váchy, který uznává, že v něm má silného konkurenta: „Je to zkušený hráč, v klubu hraje moc dobře a záleží na trenérovi.“

Podobné dilema může mít Pavel Vrba u dalšího navrátilce Tomáše Sivoka, který může nahradit Václava Procházku, u dvojice Ladislav Krejčí-Václav Pilař nebo na postu hrotového útočníka.

Tam může Tomáš Necid nebo i Matěj Vydra zastoupit Davida Lafatu, který se za základní sestavu proti Nizozemsku odvděčil kromě dobrého výkonu i asistencí.

„Já s tím nikdy moc nepočítám, a když mi trenér v den zápasu řekl, že budu hrát, tak jsem byl šťastný. Teď se připravím, když mě trenér postaví, budu rád, když ne, budu nachystaný,“ naráží David Lafata na to, že sice na reprezentační srazy jezdí pravidelně, ale odehraných minut nemá závratné množství.

V soutěžních utkáních například nastoupil od začátku jen pětkrát. „Přesně tak, já radši s ničím moc nepočítám,“ směje se. Nejen David Lafata může Pavla Vrbu naposledy přesvědčit při dnešním předzápasovém tréninku.

Martin Charvát, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme