První double v historii klubu slaví fotbalisté Dortmundu

Fotbalisté Borussie Dortmund vyhráli po Bundeslize i Německý pohár. Ve finále v Berlíně porazili Bayern Mnichov 5:2 především díky třem gólům polského forvarda Roberta Lewandowského.

Borussia Dortmund's Robert Lewandowski (19) celebrates his goal against Bayern Munich goalie Manuel Neuer during their German first division Bundesliga soccer match | Zdroj: Reuters

Letošního i loňského německého mistra poslal do vedení Šindži Kagawa už v třetí minutě. Bavorský velkkoklub však vyrovnal v 25. minutě po penaltě Arjena Robbena. Ještě do přestávky vrátil Dortmundu náskok také z pokutového kopu Hummels a v nastavení se poprvé trefil Lewandowski.

Svou druhou branku přidal polský reprezentant v 58. minutě a hattrick završil devět minut před koncem. Za Bayern, který za týden čeká finále Ligy mistrů s Chelsea, sice mezitím snížil Franck Ribéry, na víc se ale bavorský klub nevzmohl a s Dortmundem prohrál páté utkání za sebou.

Borussia získala Německý pohár potřetí. V soutěži triumfovala poprvé v roce1965 adosud naposledy v roce 1989.

Finále fotbalového Německého poháru v Berlíně:

Borussia Dortmund - Bayern Mnichov 5:2 (3:1)

Branky: 45.+1,58. a 81. Lewandowski, 3. Kagawa, 41. Hummels z pen. - 25. Robben z pen., 75. Ribéry

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít