První futsalové derby pražských ‚S‘ mělo náboj. I skvělou atmosféru

Po fotbalu, hokeji nebo ragby zná pojem ‚derby pražských S‘ už také futsal. A ukázalo se, že i v tomhle sportu může mít souboj Sparty a Slavie velmi dobrou a bouřlivou kulisu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Futsalové derby mezi Spartou a Slavií | Foto: Michal Pavlík

„Slavia, Slavia, Slavia!“ ozývalo se zpoza jedné branky už před zápasem a sotva hlouček slávistů utichl, rozeřval se na další tribuně ten sparťanský.

„Pro diváky je to samozřejmě velká pozvánka na futsal, protože tohle tady ještě nebylo. Byla tady Bohemka, malé derby se Slavií, to bylo taky pěkné, ne že ne. Ale Sparta versus Slavia, to je asi to nejvíc,“ uznává rekordman v počtu českých reprezentačních startů a gólů a teď i kapitán nově vzniklé futsalové Sparty Martin Dlouhý.

A výjimečnost derby pro fanoušky se ukázala i během utkání.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Jana Suchana z historicky prvního futsalového derby pražských S

„Mně osobně se hraje líp, ale pro některé mladé hráče to samozřejmě bylo něco nového, tak byli možná trochu nervózní. Ale čím víc takových zápasů s takovou atmosférou bude, jenom lépe,“ myslí si kapitán Slavie Petr Oliva.

S každým dalším inkasovaným gólem ale elán fanoušků sešívaných slábl, a naopak sparťané dál radostně skandovali. Futsalisté v rudých dresech ve svém vůbec prvním soutěžním utkání vyhráli 6:4.

Až na několik neslušných pokřiků se obešlo derby bez problémů s fanoušky, a tak se bude vzpomínat třeba spíš na paralelně probíhající děkovačku.

Tereza Jelínková, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme