První gól fotbalové ligy vstřelil Potočný. Teplice díky němu vyhrály na Dukle

Pod novým názvem ePojisteni.cz liga začala nejvyšší fotbalová soutěž. V úvodním zápase ročníku přišla pražská Dukla o sérii čtyř výher nad Teplicemi v řadě. Severočechům doma podlehla 0:1 brankou Romana Potočného z úvodu druhého poločasu.

Roman Potočný, střelec první branky ligového ročníku

Roman Potočný, střelec první branky ligového ročníku | Zdroj: ČTK

Fotbalisté Dukly vstupovali do zápasu s vědomím vydařené generálky proti anglickému Norwich City i výrazně pozitivní bilance proti Severočechům. Porazili je v posledních 4 zápasech se skóre 16:2, jenže během prvních 45 minut nového ligového ročníku ve výborné produktivitě nepokračovali.

Během úvodního dějství sice domácí vyhráli na střely 9:3, jenže nejnebezpečnější situací byl závar po rohovém kopu ve 23. minutě. Brankář Teplic Grigar zachoval chladnou hlavu a několikrát odražený míč schoval do náruče.

Výrazně vyšší efektivitu při využívání šancí ukázali hosté hned v první minutě po přestávce. 21letý Otto Urma se uvolnil na levé straně pod tribunou na Julisce a poslal do velkého vápna nadýchaný centr. Nabídku si na zadní tyči našel Roman Potočný a svým osmým gólem v teplickém dresu gólově otevřel nový ročník.

Domácí si i za nepříznivého stavu udržovali územní a střeleckou převahu. Vyrovnání měl na noze Čajić, jenže netrefil odkrytou branku. O chvíli později musel Grigar zasahovat proti ráně Nestora Albiacha.

Poslední šanci zahodil 10 minut před koncem střídající útočník Dukly Róbert Kovaľ. Dorážku po nepřesvědčivém Grigarově zásahu ale nasměroval mimo branku.

Soutěžní premiéru v novém trenérském působišti tak zvládl lépe Daniel Šmejkal na lavičce Teplic. Jeho tým vyhrál 1:0. Jaroslav Šilhavý si musí na první body coby trenér Dukly počkat. Šanci bude mít za týden na Slovácku.

ePojisteni.cz liga pokračuje v sobotu čtyřmi zápasy. Do soutěže vstoupí i největší favorité – Plzeň v Jihlavě a Sparta doma proti Slovácku.

1. kolo první fotbalové ligy:
Dukla Praha - FK Teplice 0:1 (0:0)
Branka: 46. Potočný. Rozhodčí: Hrubeš - Koval, Vysloužil. ŽK: Krob (Teplice). Diváci: 2508.
Dukla: Hroššo - Kušnír, Štetina, Šimůnek, Podaný - Čajič, Považanec (82. Smejkal), Hanousek (76. Koval) - Néstor, Beauguel, Olayinka (60. Tetour). Trenér: Šilhavý.
Teplice: Grigar - Vondrášek, Lüftner, Jeřábek, Krob (27. Kukec) - Ljevakovič - Hora, Hrubý (68. Vachoušek), Kodeš, Urma (73. Dressler) - Potočný. Trenér: Šmejkal.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít