První zápas Chapecoense po letecké tragédii. Přeživší fotbalisté převzali trofej a rodinní příslušníci medaile

Poprvé od letecké havárie brazilského fotbalového týmu Chapecoense se tři přeživší členové celku Neto, Alan Ruschel and Jackson Follmann sešli na trávníku. Obdrželi pohár pro vítěze Jihoamerického poháru, který již dříve věnoval finálový soupeř Atlético Nacional. Nově sestavený tým odehrál v sobotu první přátelské utkání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gólman Jackson Follmann skončil na vozíčku | Zdroj: Reuters

Celek složený z hráčů, kteří z různých důvodů necestovali na finále a ostatních, kteří tým podpořili po tragédii, remizovali v charitativním utkání 2:2 s brazilským mistrem Palmeiras. Na stadion dorazilo v sobotu dvacet tisíc fanoušků.

Okolo hřiště visely tisíce papírových labutí a srdcí. V jednasedmdesáté minutě bylo utkání přerušeno a fanoušci uctili 71 obětí letecké havárie.

Jako první zašel Ruschel po návratu do Chapeco zašel do místní pekárny. „Chodívali jsme tam s Danilem (pozn. red. zesnulý brankář) a Follmannem po tréninku, takže to je dobré místo pro nový začátek,“ řekl.

„Díky Bohu věříme v neuvěřitelné, vidíme neviditelné a uskutečňujeme nemožné,“ řekl rezervní gólman Follmann, který při tragédii přišel o pravou nohu.

Stadion obklopovaly tisíce papírových labutí a srdcí | Foto: Reuters

Nejen že hráči pozvedli nad hlavu pohár pro vítěze, ale příslušníci rodin zesnulých hráčů, novinářů a klubových pracovníků dostali medaile. „Bylo to těžký den, trochu smutný, ale zároveň jsme cítili podporu všech lidí,“ uvedl Dhayane Pallaoro, jehož otec Sandro byl oblíbeným prezidentem klubu. Říkával, že Chapecoense je jedna velká rodina, kde jsou si všichni rovni.

Letadlo s brazilským fotbalovým týmem havarovalo v Kolumbii. Šest ze 77 cestujících neštěstí přežilo

Číst článek

Matka jednoho z novinářů mluvila o tom, že snem jejího syna bylo právě pracovat jako reportér u Chapecoense. „Žil pro ně a také s nimi zemřel,“ uvedla.

Letadlo s brazilským fotbalovým týmem Chapecoense havarovalo 29. listopadu 2016 na severu Kolumbie. Na palubě bylo celkem 77 lidí, nehodu přežilo šest z nich. Piloti před pádem letadla hlásili závadu na elektrickém zařízení. Stroj směřoval z Bolívie na mezinárodní letiště v kolumbijském Medellínu.

Nově složený tým Chapecoense | Foto: Reuters

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme