Prvním čtvrtfinalistou Ondrášovka Cupu je Baník Ostrava

Fotbalisté Baníku Ostrava si vybojovali účast ve čtvrtfinále Ondrášovka Cupu. V odvetě osmifinále sice znovu remizovali se Slováckem, tentokrát 0:0, v Uherském Hradišti ale dokázali v prvním zápase uhrát výsledek 1:1. Postupují tak zásluhou pravidla o větším počtu branek vstřelených na hřišti soupeře.

Stadion Bazaly

Stadion Bazaly | Foto: Tomáš Adamec

Ostrava se o víkendu dočkala první výhry v letošním ročníku Gambrinus ligy a odpoutala se z posledního místa v tabulce. Na tento dílčí úspěch chtěla navázat i v domácím poháru a postoupit přes Slovácko do čtvrtfinále. A Baníku se to nakonec podařilo.

Gól sice ostravští vstřelit nedokázali, stejně se ale vedlo i hostům z Uherského Hradiště, kterým ovšem bezbrankový výsledek na pokračování v této soutěži nestačil. Příliš pohledného fotbalu diváci na Bazalech neviděli.

V závěru prvního poločasu mohl poslat Baník do vedení Šenkeřík, z dobré pozice ale minul. Za prvních pětačtyřicet minut přitom byli aktivnější hosté, ostravská defenziva ale všem jejím pokusům odolala. Nejzajímavější momenty druhé půle se vešly do pouhých dvou minut v samotném závěru.

Nejprve měl v 87. minutě postup Slovácka na hlavě Došek, domácí brankář Pietrzkiewicz ale výborným zákrokem jeho pokus z malého vápna vyrazil na roh. Prakticky v zápětí mohla skórovat i Ostrava, Poliačkova střela ovšem skončila na tyči.

Baník se teď může připravovat na jarní čtvrtfinále, ve kterém se utká s lepším z dvojice mezi druholigovým Sezimovým Ústím a Olomoucí. První utkání vyhrála Sigma na jihu Čech 4:1.

FC Baník Ostrava - 1. FC Slovácko 0:0

Rozhodčí: Franěk - Blažej, Zeman. Diváci: 1409. První zápas: 1:1, postupuje Ostrava.

Ostrava: Pietrzkiewicz - Zawada, Frydrych, Vomáčka, Cverna - Droppa (90. Vašenda), Greguš - Poliaček, Šenkeřík (55. Zejdler), Malcharek - Svěrkoš (68. Lukeš). Trenér: Malura.
Slovácko: Heča - Kubáň, Mezlík, Trousil, Jeleček - Kordula (65. Hlúpik) - Ondřejka (58. Fujerik), Daníček, Valenta, Pavelka - Došek. Trenér: Soukup.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít