Prvním finalistou Ligy mistrů je Bayern Mnichov

Fotbalisté Bayernu Mnichov po vítězství 1:0 v prvním utkání, porazili i v odvetě semifinále Ligy mistrů Olympique Lyon, tentokrát 3:0 a postoupili do finále.

Radost hráčů Bayernu po gólu Oliče

Radost hráčů Bayernu po gólu Oliče | Zdroj: ČTK

Olympique Lyon - Bayern Mnichov 0:3 (0:1)

Německý velkoklub ukázal hned od úvodu, že mu nechybí sebevědomí ani při absenci Franka Ribériho. Už ve třetí minutě mohl jít Bayern do vedení, když Olič proklouzl zprava do pokutového území a naservíroval míč na penaltu naprosto volnému Mulerovi. Ten ale poslal míč o půl metru vedle.

Svěřenci Luise van Gaala dál diktovali tempo hry a dočkali se i gólové odměny. Ve 26. minutě Robben našel ve vápně Mulera, ten se protlačil přes dva bránící hráče Lyonu, přihrál Oličovi, který se otočil kolem Cissokha a s přehledem zavěsil.

Lyon si sice nechal, k nevoli Bayernu, v týdnu odložit ligové utkání s Monacem, ale na jeho hře se to pozitivně nijak neprojevilo. Pokud existovala nějaká naděje pro francouzský tým na zvrat v tomto zápase,pak vzala za své v 60.minutě, kdy byl po dvou žlutých kartách vyloučen Chris.

Bayern od této chvíle hrál pouze to co potřeboval. V zadu pozorně bránil a ve dvou třech hráčích neustále hrozil obraně domácích. Navíc dokázal i trestat sebemenší zaváhání obrany Lyonu.

Aktivně si v této činnosti počínal Ivica Olič, který po Altintopově přihrávce, respektive Lahmově centru,zkompletoval hattrick. Bayern tak postoupil po zásluze a bude vyhlížet ve středečním utkání Barcelony s Interem svého soupeře pro finále hrané 22.května.

Branky: 26., 67. a 77. Olič. Rozhodčí: Busacca - Arnet, Burragina (všichni Švýc.). ŽK: Cris, Gonalons - Altintop. ČK: 60. Cris. Diváci: 40.000. První zápas: 0:1, postupuje Bayern.

Lyon: Lloris - Reveillere, Cris, Boumsong, Cissokho (46. Gomis) - Gonalons, Makoun - Gouvou, Delgado (69. Pjanič), Bastos - Lisandro (79. Ederson). Trainer: Puel.

Bayern: Butt - Lahm, Van Buyten (46. Demichelis), Badstuber, Contento - Schweinsteiger (78. Alaba), Van Bommel - Robben (76. Klose), Altintop - Müller, Olič. Trenér: Van Gaal.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít