PSG v úvodním čtvrtfinále LM remizovalo s Barcou, Bayern porazil Juventus

Fotbalisté Paris St. Germain vybojovali remízu 2:2 před vlastními fanoušky v úvodním čtvrtfinále Ligy mistrů proti Barceloně v nastaveném čase. Utkání nedohrál v dresu hostí kvůli drobnému zranění Lionel Messi. Výsledek 2:0 si do Turína pro souboj s Juventusem povezou hráči mnichovského Bayernu. Odvety se hrají 10. dubna.

Hráči Barcelony se radují z gólu proti Paris Saint Germain v úvodním čtvrtfinále Ligy mistrů | Zdroj: ČTK

V základní sestavě PSG na domácím stadionu Parc des Princes nechyběl Zlatan Ibrahimovič nebo David Beckham a v úvodu byli domácí lepší, šanci Lavezziho nebo švédské hvězdy ale zlikvidoval Valdés. Utkání měl pod taktovkou rozhodčí Wolfgang Stark, který řídil víkendový šlágr Gambrinus ligy mezi Spartou a Plzní.

S přibývajícím časem se strojová hra Barcelony rozjížděla, držení míče tradičně stoupalo, přesto si nedokázali hráči katalánského velkoklubu vypracovat vážnější příležitost, výjimkou byl pokus z dálky Iniesty.

Další střelu Alexise Sáncheze pak domácí obrana srazila na roh. Po něm poslal míč skrz obranou linii Alvés na nabíhajícího Messiho, argentinský útočník se nemýlil a poslal hosty v 38. minutě do vedení.

Do druhé pětačtyřicetiminutovky kvůli problémům se stehenním svalem nenastoupil Messi, kterého vystřídal Fábregas. Barcelona měla i tak nadále převahu, ovšem naděje domácích držel gólman Sirigu.

Navíc v 78. minutě se fotbalisté Paris St. Germain dostali i do ohrožení hostující branky. Poté kopal tým kouče Ancelottiho přímý kop, po kterém hlavičkoval do tyče kapitán Thiago Silva, ale míč pohotově do sítě poslal Ibrahimovič a vyrovnal. Utkání nedohrál stoper Barcelony Mascherano, který opustil trávník v závěru na nosítkách.

Strhující finiš

V 88. minutě Barca vyrazila do rychlého protiútoku, ale postup před soupeřovým vápnem zpomalila, mrzet to kouče Villanovu ovšem nemuselo, protože po chvíli obléhání skolil gólman Sirigu Sáncheze a následný pokutový kop v 89. minutě Xavi bez problémů proměnil.

Ve čtyřminutovém nastevní si ještě o vyloučení koledoval švédský kanonýr ve službách PSG Ibrahimovič, který už měl jednu žlutou kartu, a po odmávaném a odpískaném ofsajdu ještě vyslal střelu za záda barcelonského brankáře.

Večer plný zvratů ovšem v Parku princů ještě neskončil, protože v poslední nastavené minutě dal balon pod sebe hlavou Ibrahimovič na nabíhajícího Matuidiho a ten míč přes Váldeze procedil.

V souběžně hraném utkání v mnichovské Allianz Areně vstřelil hned v první minutě branku z prvního útoku Bayernu obránce Alaba, když překonal z dálky Buffona. Ve druhé půli zblízka zvýšil na konečných 2:1 Thomas Müller.

Výsledky úvodních zápasů čtvrtfinále fotbalové Ligy mistrů:

Paris St. Germain - FC Barcelona 2:2 (0:1)
Branky: 79. Ibrahimovic, 90.+4 Matuidi - 38. Messi, 89. Xavi z pen. Rozhodčí: Stark - Salver, Pickel (všichni Něm.). ŽK: Beckham, Matuidi, Ibrahimovic, Sirigu - Mascherano, Alba, Dani Alves. Diváci: 45.000.
PSG: Sirigu - Jallet, Alex, Thiago Silva, Maxwell - Lucas, Beckham (70. Verratti), Matuidi, Pastore (76. Gameiroú) - Ibrahimovic, Lavezzi (66. Ménez). Trenér: Ancelotti.
Barcelona: Valdés - Dani Alves, Piqué, Mascherano (83. Bartra), Alba - Xavi, Busquets, Iniesta - Alexis Sanchez, Messi (46. Fábregas), Villa (80. Tello). Trenér: Vilanova.

Bayern Mnichov - Juventus Turín 2:0 (1:0)
Branky: 1. Alaba, 63. Müller. Rozhodčí: Clattenburg - Beck, Child (všichni Angl.). ŽK: Mandžukič - Lichtsteiner, Chiellini, Vidal. Diváci: 68.000.
Bayern: Neuer - Lahm, Van Buyten, Dante, Alaba - Luiz Gustavo, Schweinsteiger - Müller, Kroos (16. Robben), Ribéry (90. Shaqiri) - Mandžukič (90. Gómez). Trenér: Heynckes.
Juventus: Buffon - Barzagli, Chiellini, Bonucci - Pirlo - Lichtsteiner, Vidal, Marchisio, Peluso (75. Peluso) - Matri (65. Vučinič), Quagliarella (65. Giovinco). Trenér: Conte

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít