PSG zdolalo Chelsea a jde do čtvrtfinále LM. Postupuje i Benfica

Fotbalisté pařížského PSG v dnešní odvetě osmifinálového utkání zdolali londýnskou Chelsea 2:1, čímž nejenže zopakovali výsledek zápasu hraného ve Francii, ale především se díky tomu probili do čtvrtfinále prestižní Champions League. Hlavní hvězdou PSG byl Zlatan Ibrahimović, který se podílel na obou brankách hostů. Ve druhém středečním zápase pak Benfica vyhrála 2:1 v Petrohradu a stejně jako PSG postoupila do čtvrtfinále.

Zlatan Ibrahimović slaví gól proti Chelsea

Zlatan Ibrahimović slaví gól proti Chelsea | Zdroj: Reuters

První krok k postupu udělali hráči Paris Saint Germain krátce po čtvrthodině hry, kdy osamocený Ibrahimović ideální nahrávkou našel ve vápně Chelsea nabíhajícího Rabiota, jenž skluzem dopravil míč do brány londýnského celku.

Počínaje 20. minutou utkání se začala probouzet i Chelsea. Ve 28. minutě pak její zlepšená hra dokonce vedla k brance poté, co Willian přihrál Costovi, který si následně pohrál s obranou Pařížanů a překonal gólmana Trappa.

Hlavním tahounem londýnského celku byl bezesporu Costa, ale po hodině hry se zranil a musel střídat. Pro Chelsea to byla velká rána, protože bez Costy její útočná síla značně oslábla.

Když pak v 67. minutě poslal Ibrahimović PSG do vedení, bylo jasné, že domácí může zachránit už jen zázrak, protože v tu chvíli potřebovali k postupu vstřelit tři branky.

Do konce zápasu pak již žádný gól nepadl, takže Paříž stejně jako vloni vyřadila Chelsea a může se těšit na čtvrtfinále.

Benfica v závěru otočila vývoj zápasu se Zenitem a je ve čtvrtfinále LM

Portugalci měli před výkopem výhodu domácí výhry 1:0, takže jim v Petrohradu k postupu stačilo uhrát jakoukoliv remízu, či v případě vstřelené branky prohrát o gól.

První poločas sice nabídl divákům vyrovnanou podívanou, která ovšem žádnou branku nepřinesla.

Skóre zápasu se tak měnilo až v 69. minutě, kdy brazilský útočník Hulk z bezprostřední blízkosti hlavičkou prostřelil gólmana Benfiky po centru Žirkova. Gól přitom nemusel být uznán, protože Žirkov na začátku své akce hraničně atakoval obránce portugalského celku.

Ve chvíli, kdy už utkání pomalu směřovalo do prodloužení, se v 85. minutě prosadila Benfica poté, co Gaitán z dorážky překonal Lodygina a vybojoval pro svůj tým postupový výsledek.

V závěru už portugalský celek drama nedopustil a v samotném závěru dokonce strhl výhru na svou stranu, když se prosadil Talisca, který upravil na konečných 2:1 pro Benfiku. Tento gól však už nic neřešil, jelikož Portugalcům k postupu bohatě stačila i remíza.

Odvetná osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

Zenit Petrohrad - Benfica Lisabon 1:2 (0:0)
Branky: 69. Hulk - 85. Gaitán, 90.+6 Talisca. Rozhodčí: Kassai - Ring, Tóth (všichni Maď.). ŽK: Hulk - Mitroglu, Pizzi. Diváci: 17.688. První zápas: 0:1, postoupila Benfica.

Chelsea - Paris St. Germain 1:2 (1:1)
Branky: 27. Diego Costa - 16. Rabiot, 67. Ibrahimovic. Rozhodčí: Brych - Borsch, Lupp (všichni Něm.). ŽK: Fábregas, Mikel, Ivanovič - Rabiot, Motta, Matuidi. Diváci: 37.591. První zápas: 1:2, postoupilo PSG.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít