Putin nejede na hlasování FIFA o MS

Mezinárodní fotbalová federace FIFA odpoledne rozhodne o pořadatelích světových šampionátů v letech 2018 a 2022. Favority jsou Anglie a Rusko pro první a Austrálie, Katar a Spojené státy pro druhý turnaj.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimir Putin | Foto: OSN

Zájmy všech zemí budou zastupovat šéfové vlád a významní představitelé fotbalu - například Anglii zastupuje premiér Cameron, princ William a legendární fotbalista David Backham. Výjimkou je ale Rusko.


Ruský premiér Vladimir Putin ohlásil, že na hlasování FIFA do Curychu nepojede - důvodem, jak uvedl, je nevystavovat funkcionáře fotbalové asociace zbytečnému nátlaku.

Volba se odehraje jen pár dnů poté, co britská BBC odvysílala dokument obviňující několik vysoce postavených fotbalových funkcionářů, kteří mají hlasovat, z korupce. Rusko, které je společně s Anglií považováno za favorita souboje, vkládá do hlasování velké naděje.

Podle analytiků by se ale v případě získání hostitelského práva muselo vyrovnat s mnoha problémy - od korupce, přes rasismus až po nedostačující infrastrukturu.

Místo premiéra Putina povede ruskou delegaci první místopředseda vlády Igor Šuvalov.

Milan Kopp, Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme