Rabušic měl chuť - "lvíčata" porazila mistry Evropy

Na rozdíl od svých vzorů z A-týmu, fotbaloví mládežníci do 21 let kráčejí svou kvalifikační skupinou naprosto jistým krokem. Výhrou 2:1 v Německu si výběr kouče Jakuba Dovalila upevnil vedení v 5. skupině kvalifikace o postup na EURO 2011, které uspořádá Dánsko. Obě branky na hřišti úřadujících mistrů Evropy ve Wiesbadenu vstřelil brněnský útočník Michael Rabušic.

fotbal - ČMFS

fotbal - ČMFS | Foto: fotbal.cz

První trefa přišla ve 21. minutě po rychle rozehraném autovém vhazování a následné bleskové akci, na jejímž konci byl Rabušicův skluz. Konsternovaní Němci na český úder zareagovali náporem, ale brankář Vaclík do přestávky odolal. Ve druhém poločase Češi svůj náskok pojistili a navíc dostali soupeře do oslabení. V 70. minutě proměnil Rabušic pokutový kop poté, co Celozzi fauloval Hlouška a dostal červenou kartu. Oslabení Němci přece jen dokázali snížit, ale Humelsova branka z pokutového kopu přišla až ve druhé nastavené minutě, takže důležité a překvapivé tři body pro český tým neohrozila.

Ve druhém utkání 5. kvalifikační skupiny utrpělo Severní Irsko, které Češi v pátek porazili až díky dvěma brankám v závěru zápasu, debakl doma s Islandem. Seveřané zvítězili v Corelaine 6:2 a bodově dostihli druhé Němce. Češi skupinu vedou o devět bodů, všichni jejich soupeři ale mají dvě utkání k dobru. Lvíčata hrají další zápas až 17. listopadu v Severním Irsku, říjnové termíny se totiž kryjí s mistrovstvím světa do 20 let v Egyptě, kam se čeští fotbalisté kvalifikovali.

Kvalifikace ME do 21 let, 5. skupina

Wiesbaden: Německo-Česko 1:2 (0:1) B: 90. Hummels z pen. - 21. a 70. z pen. Rabušic. ČK: 69. Celozzi (Něm.)

Sestava Česka: Vaclík - Lecjaks (89. Heidenreich), Mazuch, Suchý, Čelůstka - Dočkal (82. Zeman), Gecov, Vácha, Mareček - Hloušek, Rabušic (74. Vošahlík)

Corelaine: Severní Irsko-Island 2:6 (0:4)