Rádcem Černohorců se před baráží stal i Pavel Nedvěd

Ještě nikdy česká fotbalová reprezentace nechyběla na mistrovství Evropy. A pokaždé na EURO postoupila přímo z kvalifikační skupiny. Tentokrát musí hrát rozhodující dvojzápas proti Černohorcům, kteří právě dnes přiletí do Prahy k zítřejšímu prvnímu zápasu. Baráž pro ně znamená vrchol krátké fotbalové historie jejich mladé země. A mimo jiné přijíždějí hájit fotbalovou čest balkánských zemí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Nedvěd | Foto: Jiří Hošek

Mezi dvanácti jistými účastníky evropského šampionátu totiž zatím není ani jedna. Tři ale budou zkoušet štěstí v baráži. Chorvatsko proti Turkům, Bosna a Hercegovina proti Portugalcům a Černá Hora proti Čechům.

Z toho plyne, že Černohorci mohou nejen svůj první pokus proměnit v účast na mistrovství Evropy, ale že se v případě neúspěchu Chorvatů a Bosny mohou stát jakýmisi neoficiálními mistry Balkánu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rádcem fotbalové reprezentace Černé Hory se před baráží stal i Pavel Nedvěd

„Takhle to ale rozhodně nebereme, Chorvatsku i Bosně postup přejeme. Ale na druhou stranu, pokud se kvalifikujeme jenom my, budeme na to pořádně hrdí,“ připouští černohorský kouč Branko Brnović, jehož informátorem o českém týmu se nepřímo stal i Pavel Nedvěd.

Jeho podřízeným v Juventusu Turín je totiž největší osobnost černohorské reprezentace a její nejlepší střelec Mirko Vučinić.

„S Pavlem Nedvědem jsem se o baráži samozřejmě bavil a on mi řekl, že Češi už nejsou, co za jeho časů bývali. Ale to neznamená, že to proti nim budeme mít lehké. Podívejte se na Angličany. Mysleli si, že jim to proti nám půjde snadno, a pak nás nedokázali ve dvou zápasech porazit. Češi nemůžou být zas tak špatní, to by jistě neskončili ve skupině druzí,“ říká pro internetovou verzi černohorského deníku Vijesti kapitán tamní fotbalové reprezentace Mirko Vučinić.

Útočník, jakého mezi českými fotbalisty momentálně bohužel nenajdeme, dnes pochopitelně nebude na palubě letadla z Podgorici do Prahy chybět.

Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme