Řádění fanoušků ukončilo zápas Slavie s Olomoucí

Protest fanoušků Slavie proti netransparentní majetnické struktuře klubu a nejasnému řešení jeho složité ekonomické situace se zvrhlo v demolování stadionu a snahu zaútočit na vedení celku. Semifinálové utkání Ondrášovka Cupu mezi Slavií a Olomoucí tak muselo být za stavu 1:1 o poločase ukončeno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Protest fanoušků Slavie na hrací ploše v Edenu | Zdroj: ČTK

Jak příznivci sešívaných avizovali, shromáždili se pět minut před výkopem zápasu ve středovém kruhu a žádali po vedení vysvětlení, jakým směrem se bude situace v klubu ubírat. Funkcionáři byli ale v tu chvíli na Strahově na jednání licenční komise, a tak fanoušky uklidňoval jen kapitán Karol Kisel spolu s dalšími hráči.

Promluvil i jeden ze sponzorů Slavie, který vyzval diváky k opuštění hrací plochy s tím, že za vítězství v Ondrášovka Cupu by přispěl klubu pěti miliony korun. Nakonec se fanoušci skutečně vrátili na tribunu, odkud sledovali první poločas. Ten ovšem stejně začal se zpožděním zhruba 25 minut.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor Jaroslava Plašila s generálním ředitelem Slavie Miroslavem Platilem po ukončení utkání

Napětí mezi příznivci červenobílých eskalovalo o přestávce, kdy se vrátili na hrací plochu. Na ni přišel generální ředitel klubu Miroslav Platil, který řekl, že dělá všechno pro to, aby Slavia vyšla z věci s čistým štítem, a že myslí, že je proces dobře nastartovaný.

Jeho slova fanoušky neuspokojila a pokusili se vniknout tunelem do útrob stadionu. Tomu zamezili až policisté. Poté se nejradikálnější ze "vzbouřenců" vydali po tribuně k VIP prostorám, které chtěli zdemolovat, což se jim nakonec také nepodařilo.

Hráči se snažili fanoušky znovu uklidnit, aby se mohl hrát i druhý poločas. Jejich výzvy ani výzvy hlasatele nepomohly, a tak rozhodčí spolu s delegátem rozhodli o ukončení utkání.

Stav úvodního duelu semifinále Ondrášovka Cupu byl po 45 minutách 1:1. Hosty poslal ve 32. minutě do vedení Tomáš Hořava, o tři minuty později vyrovnal ze sporného pokutového kopu Karol Kisel. O osudu zápasu rozhodne úsek profesionálního fobalu ČMFS.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme