Radim Sajbot: Ostravský Baník bez pomoci města nepřežije

Už to začíná vypadat jako obehraná písnička. Zastupitelstvo města Ostravy se stále zdráhá konkrétně vyjádřit k záležitostem fotbalového Baníku. Už poněkolikáté odmítlo hlasovat o možnosti koupě areálu, na kterém stojí stadion Bazaly, čímž by v podstatě zachránilo mužský profesionální fotbal ve městě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stadion Bazaly | Foto: Tomáš Adamec

Baník je ve finanční krizi, která zavání insolvencí, a v tomto období žádá, aby město vzalo stadion pod svá křídla. Při pohledu na ostatní účastníky Gambrinus ligy zjistíte, že stadiony všech klubů v této soutěži, snad s výjimkou Sparty a Slavie, vlastní města.

Poprvé ostravské zastupitelstvo odmítlo hlasovat o Baníku s tím, že si žádá posudek o stavu Bazalů. Následně si ostravští politici vymínili i podrobný audit. Po něm nabídlo město klubu 120 milionů korun za společnost Bazaly a.s.

Ovšem následně stejně se o Baníku zase nehlasovalo s odůvodněním, že by zastupitelé rádi vyváženější podmínky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nad pomocí města ostravskému Baníku se zamýšlí Radim Sajbot

Mimochodem, na stejném zasedání byla schválena druhá etapa dostavby vítkovického stadionu za 448 milionů korun. A prostředky na ni chce najít město ve svém rozpočtu.

Je jisté, že Baník má v současné podobě před sebou bez pomoci města už jen pár týdnů času. Pokud se mu zastupitelé nerozhodnou během této doby pomoci, přijde Ostrava v době, kdy se s největší pravděpodobností stane Evropským městem sportu pro rok 2014, o svůj nejslavnější klub.

Kdyby měla rozhodovat pouze ekonomika, město by už dávno vlastnilo nejen Bazaly, ale i celý Baník. Z výše uvedeného je však jasné, že rozhodovat bude opět politika. Ta zanedlouho určí, zda se nejpopulárnější sport planety bude hrát ve třetím největším městě republiky jen na úrovni Moravskoslezské fotbalové ligy.

Radim Sajbot, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme