Ramadán není problém, říká trenér Sarajeva Plíšek

Ze všech českých klubů ve 3. předkole Evropské ligy mají nejsnazší pozici. A to přesto, že hrají na rozdíl od Jablonce a Mladé Boleslavi na hřišti soupeře. Fotbalisté pražské Sparty nemusejí dotahovat dvoubrankovou ani třígólovou ztrátu, naopak v Sarajevu budou hájit luxusní náskok 5:0.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ramadánová výzdoba připomíná naše vánoce | Foto: Břetislav Tureček

Svátek všech muslimů ramadán letos připadl na horký srpen, a tedy na dobu, kdy může být pro zdraví nebezpečnější vrcholově sportovat a zároveň držet půst. Zvlášť pokud jsou venku teploty nad třicítkou. A vnímají to také soupeři pražské Sparty, hráči bosenského klubu FK Sarajevo.

„Tady je 90 % muslimů. V islámu je respektováno, když někdo pracuje, když je žena těhotná. To jsou výjimky, které během dne respektují, že je tady práce, nějaké poslání. Takže oni se nemusí postit, není v tom žádný problém,“ prohlásil český trenér FK Sarajevo Jiří Plíšek,

Přehrát

00:00 / 00:00

Ramadán není problém, říká trenér Sarajeva Plíšek

Otázka formy sportovce muslimské víry bývá v době Ramadánu nanejvýš aktuální. A třeba Momodou Ceesay, fotbalista slovenské Žiliny, který loni prakticky připravil sparťany o účast v Lize mistrů, ztratil fyzické síly a výkonnost podle některých odborníků právě kvůli pitnému a stravovacímu režimu v době svátků.

„My standardně trénujeme. Dokonce jsem slyšel, že v Německu, kde měli velké problémy třeba s Ribérym, tak to vymysleli šalamounsky. Německý svaz poslal dopis tomu nejhlavnějšímu a on dal povolení, že fotbalisté můžou normálně jíst a pít. A tím vyřešili problém s islámskou kulturou v Bundeslize. Že je ramadán, že je iftar, to tady všichni známe. A je určitě dobře, aby to bylo respektováno a vnímáno. Je to jako když jsou u nás vánoce. Není to žádnou komplikací,“ uvedl český trenér.

A svátkem je pro svěřence Jiřího Plíška také odvetný zápas 3. předkola Evropské ligy s pražskou Spartou, který začíná v 21 hodin.

Jaroslav Plašil, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme