Raúl vstřelil 66. gól v Lize mistrů a vyrovnal Müllerův rekord

Útočník Realu Madrid Raúl Gonzales dal ve středečním utkání Ligy mistrů proti AC Milán svůj 66. gól v této soutěži a vyrovnal tak rekordní zápis Němce Gerda Müllera. Prohře svého týmu 2:3 ale nezabránil. Z čistého konta se mohl radovat Petr Čech, který ve svém jubilejním 50. zápase Ligy mistrů pomohl k výhře Chelsea nad Atléticem 4:0.

Liga mistrů

Liga mistrů | Foto: UEFA

Šlágr kola mezi Realem Madrid a AC Milán nepřinesl žádný očekávaný profesorský fotbal, ale strhující podívanou. Hosté, kteří nastoupili bez českého reprezentanta Marka Jankulovského, se v úvodu nechali zatlačit do defenzivy a v 19. minutě za to pikali. Velkou chybu brankáře Didy zužitkoval k přepsání historických tabulek Raúl.

Po změně stran se do ofenzívy vrhli pro změnu borci AC Milán a góly Pirla a Pata zápas otočili. Za domácí ještě dokázal srovnat Drenthe, dvě minuty před koncem ale rozhodl o výhře hostí 3:2 svou druhou trefou v zápase Pato.

Tři body si připsali také Čech a Plašil

Petr Čech zažil v brance Chelsea povedené jubileum. Ve svém 50. zápase v neprestižnější klubové soutěži vychytal nulu proti Atléticu Madrid s Tomášem Ujfalušim v sestavě. Jeho spoluhráči hostům navíc nasázeli čtyři branky. Jaroslav Plašil se objevil v základní sestavě Bordeaux, které porazilo Bayern Mnichov 2:1. Juventus Zdeňka Grygery si poradil s Macabi Tel Aviv 1:0.

Tomáš Sivok z Besiktase Istanbul pomohl defenzivě svého klubu uhájit bezbrankovou remízu ve Wolfsburgu. Tomáš Necid odehrál 77 minut v dresu CSKA Moskva proti Manchesteru United. Anglický velkoklub pak ale čtyři minuty před koncem vstřelil rozhodující branku.