Real Madrid si upevnil vedení v lize, Barcelona ztrácí tři body

Fotbalisté Realu Madrid si v 15. kole upevnili pozici lídra v nejvyšší španělské fotbalové soutěži. Z trávníku Gijónu si odvezli vítězství 3:0 a na svého pronásledovatele z Barcelony mají stále tříbodový náskok. Obhájce titulu zvítězil nad Levante 5:0.

Ángel di María (vlevo) z Realu Madrid v souboji o míč s gijónským Gregory Arnolinem | Zdroj: Reuters

Na první branku utkání mezi Realem Madrid a Gijónem se čekalo do závěru prvního poločasu, kdy se prosadil záložník Ángel di María, který přízemní střelou překvapil domácího gólmana Juana Pabla.

Di María se pak podepsal i pod druhou branku Realu, v 65. minutě přihrál Cristianu Ronaldovi, který kličkou obelstil Pabla a připsal si sedmnáctou trefu v letošní sezoně. Tabulku střelců vede Portugalec společně s kanonýrem Barcelony Lionelem Messim.

Deset minut před koncem utkání se domácí připravili o možnost něco s nepříznivým výsledkem ještě udělat, když Sebastián Eguren viděl za stáhnutí Ronalda na zem druhou žlutou kartu a musel se poroučet ze hřiště.

Konečnou podobu dal výsledku ve druhé minutě nastaveného času krajní bek Marcelo, který přesně trefil horní růžek Pablovy brány.

Barcelona na domácím trávníku na Nou Campu rozstřílela Levante, do vedení šli úřadující mistři už ve 4. minutě duelu po trefě Fábregase. Stejný hráč zvyšoval o půl hodiny později hlavičkou náskok Barcelony na 2:0. Do poločasové pauzy se ještě trefil Cuenca.

Po přestávce se dočkala i největší hvězda domácího týmu Lionel Messi, jenž zužitkoval Alvesovu přihrávku. Skóre pak uzavřel v 61. minutě Sánchez. Barcelona už dvanáct ligových zápasů neinkasovala, příští týden se bude snažit natáhnout rekordní sérii v prestižním souboji s Realem Madrid.

Španělská fotbalová liga - 15. kolo:

Gijón - Real Madrid 0:3 (35. Di María, 65. C. Ronaldo, 90.+2 Marcelo), Santander - Villarreal 1:0 (27. Stuani), FC Barcelona - Levante 5:0 (4. a 33. Fábregas, 37. Cuenca, 55. Messi, 61. Sánchez), Valencie - Espaňol Barcelona 2:1 (6. Costa z pen., 80. Soldado - 68. Moreno).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít