Real Madrid uhájil díky vítězství nad Valencií pozici lídra

Díky vítězství 3:2 ve Valencii zůstali fotbalisté Realu Madrid na vedoucí pozici tabulky nejvyšší španělské fotbalové soutěže a na druhou Barcelonu, která zvítězila nad Zaragozou jednoznačně 4:0, mají stále tříbodový náskok. Villarreal doma vyhrál nad Sevillou 1:0.

Mesut Özil (uprostřed) se probíjí přes dvojici soupeřů v duelu Realu Madrid s Valencií | Zdroj: Reuters

Skóre utkání mezi Valencií a Realem otevíral ve dvacáté minutě Benzema, který zužitkoval trestný kop Xabiho Alonsa z vlastní poloviny. Na další branky se pak čekalo až do samotného závěru zápasu.

Ve dvaasedmdesáté minutě zvyšoval náskok Realu Ramos. Jen o tři minuty později ale domácí snížili, když se prosadil Soldado, a schylovalo se k dramatu. Hosty uklidnil brankou na 3:1 Ronaldo, jenomže sedm minut před koncem se znovu trefil Soldado.

Valencia se pak nadechla k drtivému závěrečnému tlaku, jenomže Soldadovi překazil hattrick a radost z vyrovnání ofsajd. Real tak uhájil vítězství 3:2.

Barcelona potvrdila v duelu se Zaragozou skvělou formu, po standardce otevíral skóre v osmnácté minutě Piqué, do poločasové pauzy ještě zvýšil na 2:0 hvězdný Argentinec Lionel Messi, který vede tabulku střelců.

Třetí branku přidali domácí ve čtyřiapadesáté minutě zápasu, i když kapitán Puyol byl zřejmě v ofsajdu. Skóre pak uzavřel patnáct minut před koncem hlavičkou Villa.

Španělská fotbalová liga - 13. kolo:

Villarreal - Betis Sevilla 1:0 (21. Borja Valero), FC Barcelona - Zaragoza 4:0 (18. Piqué, 43. Messi, 54. Puyol, 75. Villa), Valencie - Real Madrid 2:3 (75. a 83. Soldado - 20. Benzema, 72. Ramos, 79. C. Ronaldo).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít